Náročný víkend Kerteamu 11.-12.7.

Velkou akcí tohoto víkendu bylo ME v běhu do vrchu v rakouském Telfesu. Petr Pechek doběhl 21. a Helena Poborská 27. , oba jako 3. z Čechů takže se jejich výsledky započetly do družstva, které bylo vždy 5.
Petr běžel na 11,5 km čas 1:02:43 celkem 4:17 za vítězem a 1:05 za 3.Havlíčkem, Helena na 9,5 km měla čas 1:02:30 celkem 7:51 za vítězkou a 3.30 za11.Milesovou.

Další velkou akcí, které jsem se i s Miladou zúčastnil byl ironman v Bavorském Rothu. Byl to zcela mimořádný zážitek, který bych přál každému zažít, obrovská účast závodníků a ještě větší diváků (odhaduji to na několik desítek tisíc) , perfektní organizace (typická německá důslednost se všemi detaily). K úspěchu přispělo i téměř ideální počasí. Nejlepší světový výkon žen všech dob tam překonaly hned první 2 ženy (8:31 a 8:39), vítěz mužů to zvládnul za 7:55. Startovalo i 6.Čechů, 10 byl Vabroušek za 8:15,03, Honza Kervitcer ml. byl 865  (z Čechů 5.) v osobáku 10:50:30. Plavání měl za 1:21:49, kolo za 5:23:08 (skvělý průměr 34 km/hod) a maraton za 3:56:50 - průměr 5:37/km (mezičas na půlmaraton 1:55:45). Vynikajíci byly i depa 5:30 po plavání a 3:20 po kole, je to ale tím, že tam byl dokonale obsloužen. Závod dokončilo 2065 lidí, dalších asi 4500 lidí se zúčastnilo štafet, kdy každý absolvoval jednu disciplinu. V maratonu měl Honza bohužel problémy se žaludkem a také celková únava po vynikajícím kole udělala své, běžel to ale úplně na doraz, sám jsem s ním běžel úsek mezi 19-25 km v průměrném tempu 6:02/km a můžu to dobře posoudit.

Konečně v sobotu 11.7. se konalo 3.kolo I.ligy na Olympu, Adam Kouba tam v tréninkovém tempu vyhrál 800 i 1500 m za 1:58:28 a 4:03,4. Zde hodně pomohl k osobáku 4:03,8 Jardovi Lučovi. Dalibor Slovák speciálně dorazil na 3 km přek. z Luhačovic a suveréně vyhrál za 9:55,77, 800 m běžel i Pavel Zlatník s velkými žaludečními problémy byl ale až 11. za 2:10,14

Vložil/a Kervitcer Jan st., Po, 13.07.2009 - 10:39
Dalibor Says:
Po, 13.07.2009 - 20:11

Blahopřeju Jardovi k osobáku, škoda, že jsem to nemohl vidět na vlastní oči. Velká gratulace patří také Honzíkovi, Peťovi a Heleně za jejich výkony (a Adamovi za kvalitní trénink:-) ). Jen u umístění Honzy Havlíčka se vytratila 1, byl bohužel až třináctý;-).
Dneska jsem si byl zaběhat v těžkém terénu v lese a při podklouznutí jsem spadl levým bokem na pařez, takže mám teď menší problémy usedět u počítače. Ale snad se to přes noc spraví nebo to v nejbližších dnech rozběhám:-). Poslední dva závody mi znovu dodaly pořádnou chuť do tréninku, tak snad se mi podaří do podzimu získat výkonnost na to, abych mohl někdy prohnat třeba Jardu:-).