Víkendové půlmaratony 19.-20.9. a další závody

Posláno v: | »

V sobotu se běžel náročný kopcovitý a převážně terénní půlmaraton v Plasech za účasti 3 borců Kerteamu a koučování Miládky. Výborně si vedl Kašík, který zde suverénně vyhrál ve výborném čase 1:22:19, Petr Jindra byl 6. za 1:28:51 a Honza Prokop 12. za 1:33:47, oba to ale běželi vyloženě tréninkově jako dlouhý fartlek.
Honza Prokop si navíc dal ještě v neděli i Hvězdnou desítku ve Hvězdě za 39:27, zde běžel i Mirek Fliegl za 40:52 a mladý Matěj Prokop už za 50:08, který vytáhnul i Ivu Tržilovou k pěknému času 50:17.
Já jsem byl o víkendu na dlouhém výletu v Holandském Deurne (celkem 1584 km autem) na místním půlmaratonu. Petr Pechek zde suvéreně vyhrál za 1:08:01 - mezičasy po 5 km měl 16:25-16:01-15:58-16:10 + 3:27, zhruba od 10 km to ale už běžel na čele sám. Dále byla v minivýpravě Jitka Bělohlávková, která také vyhrála za 1:22:24, nedařilo se jen Frantovi Zouharovi, který prvních 5 km běžel ještě s vedoucí skupinou, ale potom již na to neměl a doběhnul celkově 11. za 1:15:45. Závod se běžel za ideálních podmínek, okolo 20 st a mírný vítr, pro malé Holandské město to byl velký svátek.
Lenka Šibravová zase běžela v sobotu půlmaraton ve Švýcarském Usteru a byla 10. za 1:21:23 (loni zde běžela 1:22:48). Z našich tam byla s ní Kamínková 4. za 1:18:10 a Schindlerová 5. za 1:19:37. Konkurence zde byla obrovská, s Deurne to vůbec nedá srovnat. Trať je zde náročná, s krátkým výběhy kopců a navíc bylo velké vedro.

Vložil/a Kervitcer Jan st., Po, 21.09.2009 - 13:54
peca Says:
Čt, 24.09.2009 - 18:30

fotky

Přidávám odkaz na moje fotky z Deurne, mělo by to jít zobrazit i bez registrace. http://www.facebook.com/album.php?aid=26859&id=1609927987&l=e32c3ba336

Mirek Says:
Po, 21.09.2009 - 15:34

Branická hospůdka

A ještě jsem běžel v sobotu 4200 m za 16:23. První závod po dovolené s vítězstvím v kategorii.

Kervitcer Jan st. Says:
Po, 21.09.2009 - 15:13

Petr Pechek podle nich běžel oficiálně 1:08:01 (ve výsledcích je jen chybné křestní jméno)

Út, 22.09.2009 - 10:12

Út, 22.09.2009 - 13:23

Je to něco fantastického, půlmaraton zde například dokončilo 2664 žen, 30 jich běželo pod 1:30 a 113 pod 1:40, mužů běželo  více než 5500. Jedná se přitom o velmi těžký půlmaraton, rozdíl proti rovné trati je u špičky 2-3 min, u ostatních ještě asi mnohem víc.

Út, 22.09.2009 - 14:05