Kbelská desítka

Dnes v sobotu zahájila letošní běžecká sezóna tradičně Kbelskou desítkou. Podmínky byly mimořádně kruté, 10 cm nového sněhu, sněžení, -3 st, umrzlá kluzká trať a ledový vítr. Přesto startovalo 410 běžců, z toho 10 z Kerteamu. Mezi elitní orienťáckou čtveřici Kerteamu, která se na atletickém běhu takto utkala vlastně poprvé se dostal na 4.místo jen Kamil Krunka s dost velkým odstupem za naší trojicí. Pořadí Losman,Procházka Mrázek bylo nakonec pro mě bez překvapení, první polovinu proti větru odtáhnul Procházka, na 8. km měl velmi slibný nástup Mrázek a naopak krizi Losman, v posledním km ale už na Losmana kluci nestačili.
V nově vypsané kategorii juniorů vyhrál Marian Mundok, v mužích dále běžel ještě Jakub Sládeček a rekreačně se proběhnul i Petr Rada.
V ženách  o vítězství bojovala Sekyrová s Gregorovou, za 3. Petronyukovou doběhly Helena Poborská a Lenka Šibravová, Jernnifer Stevens to v těchto podmínka běžela jen tréninkově.
Trať byla letos úředně změřena, měla přesně 10 km (vloni to bylo asi o 200-250 m méně), časy byly ale letos minimálně o 3 minuty pomalejší kvůli podmínkam, snad za týden v Pečkách už to bude lepší.

Vložil/a Kervitcer Jan st., So, 06.03.2010 - 17:41