Hervis 1/2 maratón

Půlmaratonu se letos zúčastnilo rekordních 17 členů Kerteamu ( z toho 2 startovali jen ve štafetách).
I přes velmi nepříznivé podmínky - silný vítr byly dosažené výkony u všech výborné. Závod nedokončil jen Ondra Beran, který startoval těsně po chřipce a také příliš unavená a přemotivovaná Olga Firsová, těsně po nemoci běžel Pavel Zlatník ( v pátek ještě horečka 38 st), bez spánku po noční asistenci při porodu syna běžel Honza Prokop a v průběhu závodu (již na 6.km) se zranil Honza Kervitcer ml. (těžká křeč v lýtku) přesto po  malém ošetření a masáži dále s bolestí pokračoval a v posledních 6 km dokonce předběhnul 77 běžců.
Hlavní hvězdou Kerteamu byl Honza Mrázek, který doběhnul celkově jako 14. a 3. z Čechů a jako jediný dokázal celý závod dělat vodiče vítězné ženě.
Výsledky - Real Time je ve výsledcích občas nesmyslený , tam  jsem uvedl jen asi  :
Doplnil jsem i mezičasy alespoň nejlepších 8 po 5 km v RT (10 a 20 km je dle mého osobního měření protože např. na 10. km byl koberec jen na pravé části vozovky, kde téměř nikdo neběžel), jen si nejsem všude jistý správným rozdílem RT na startu. Mezičasy jsou určitě velmi zajímavé, potvrzují, že nejtěžší to bylo od 15. do 20. km a potom prvních 5 km
14, Mrázek -1:10:04 - RT 1:09:58 - 16:15-16:14-16:17-17:23+3:48
92, Bolehovský - 1:20:08 - RT 1:19:59 - 18:53-18:28-19:01-19:41+3:56
119, Kaše - 1:22:22 - RT asi 1:22:18 - 19:33-18:56-20:24-20:21+4:14
120, Blaha- 1:22:23 -RT  asi 1:22:13 - 19:48-19:55-19:17-19:27+3:56
134, Šibravová - 1:22:57 - RT asi 1:22:26 ? - 19:09-19:14-19:24-20:29+4:10
136, Jindra - 1:22:59 - RT asi 1:22:28 ? - 19:20-19:21-19:44-20:06-3:57
-  ve výsledcích je ovšem tato dvojice obráceně, což si nedokážu vysvětlit !
259, Prokop  - 1:27:01 - RT 1:26:56 - 20:20-20:14-21:01-21:14+4:06
273, Kervitcer - 1:27:23 - RT asi 1:27:01 - 20:08-21:12-21:08-20:35+3:58
433, Pechková - 1:30:53 - RT 1:30:22 - m. ? závěr 4:13
455, Zlatník - 1:31:46 -  RT 1:30:15  - m. ?
655, Bartolomějev - 1:34:42 - RT asi 1:34:13 - závěr 4:43
1700, Haranta - 1:46:30 - RT 1:41:57 - m. ?
2869, Tržilová - 1:55:25 - RT 1:52:06 - m. ?
- Beran - vzdal po 12 km - mezičas 10 km 35:30
- Firsová - vzdala na 10.km - 37:00 - m. asi 17:50

štafety  - časy :
5 km - Košárková - 21:09 - nejrychlejší čas na 3.úseku
6097,5 m - Pechek - 19:55 - nejrychlejší čas na 4.úseku (pro porovnání - Mrázek to běžel 21:11)

Vložil/a Kervitcer Jan st., Ne, 28.03.2010 - 14:50
peca Says:
Út, 30.03.2010 - 15:48

Na webu PIMu jsou již neoficiální výsledky. Běžel jsem svůj úsek 19:55. Byli jsme 3. Ale do toho se nepočítají štafety policie a nějaký další, ty tam jsou uvedeny v oddělených výsledcích.
Na mém úseku byl dost nepříjemný vítr, ale dalo se tam už docela dobře běžet, protože se většinu trasy běželo po širokých cestách a bylo taky už pole závodníků víc roztažené než na startu.

Janinka Says:
Po, 29.03.2010 - 13:18

Ja jsem toho pres zimu moc nenabehala, a tak me vysledek mile prekvapil.
Rozbehla jsem se az v mirnem sebehu za Nuselakem (asi 5. km),pak to docela slo a na 15. km jsem toho uz zas mela plny zuby a jeste se pridal protivitr. Tady mi pomohl Zlatas, za ktereho jsem se schovavala :-). Posledni km jsem se zmatorila a predbehla jeste asi dve zeny.
Myslim,ze jsem celou dobu drzela plus minus stejne tempo. Na startu zdrzeni 30 sekund, na 7.km jsem mela neco pres 30 minut, na 14. km pod hodinu. Kdyby tak nefucelo, tak by to snad pod tu hodku a pul bylo.
Ted se chystam na beh kerteamu :-)

Mrazák Says:
Po, 29.03.2010 - 09:35

Mně se běželo fakt pěkně, prvních 9km jsem se schovával za Kamilem Krunkou a prvníma ženama, pak až skoro do cíle jsem dělal vodiče první Keňance, snad to ocenila:) Závěr byl fakt nepříjemnej, foukalo sice míň než v Pečkách, ale i tak jsem spadnul z 3:15 na 3:30 na km. Poslední kilák už jsem nebyl schopnej zrychlit. Mezičasy po 5km (z mojich stopek, oni to mají dost divně): 16:15, 16:14, 16:17, 17:23, 3:48

Pavel Bartolomejev Says:
Ne, 28.03.2010 - 22:16

Díky trenére

Trenére, chtěl bych poděkovat za stanovení taktiky a za podporu na trati: na tom 2. km to teda bylo něco- místo 8:50 jsem měl 9:40 a rázné běž běž mě opravdu postrčilo. Nepodařilo se mi moc protlačit na startu dopředu, protože jsem poctivě čekal na ToiTOi a pak stejnak musel ke keři, do koridoru jsem vlezl až v 11:54!! a víc dopředu už jsem se nenatlačil - takže proto asi ta ztráta. No a celou dobu jsem raději čas nesledoval, ovšem hláška na 20km "1:30 -to stihneš bež běž" mě opět nakopla, nicméně už jsem měl docela dost-měl jsem tam i rychlejší kilometry. Jinak podle mých hodinek mám Real Time 1:34:13- kde sebrali těch 1:32:51 netušim- ale byl bych za ně rád. Tak příště snad to už dotáhnu pod tu 1:30::)) Ale to bude hodně těžké. Pavel