Petr Losman mistrem ČR v dlouhém orienťáku

Dnes jsem se byl s Miladou podívat na M ČR v dlouhém orientačním běhu, které se uskutečnilo v okolí areálu Skalka nad Mníškem pod Brdy. Byl to opravdu zážitek včetně nádherného počasí, jen pro závodníky to bylo za nezvyklého tepla hodně tvrdé. Trať mužů měřila přímou čarou mezi jednotlivými kontrolami 23,4 km, měla celkem 46 kontrol a celkové převýšení 820 m.
Petr Losman si i přes drobné problémy na trati (zvrtnutý kotník) počínal skvěle a suvéreně vyhrál s náskokem 1:25 před obhájcem titulu Kozákem a 2:50 před 3.Hájkem. Petr měl i skvělý závěr, protože na poslední divácké kontrole cca 2 km před cílem vedl jen o 40 vt. Jeho výsledný čas byl 2:26:40, tedy jen o 2 min méně než při jeho maratonu v Římě.  V kategorii žen běžela také Iva Košárková , která skončila okolo 7 místa, na medaili ztrácela asi 6 min.
Vedle mistrovských závodů všech kategorii mohli v lidovém běhu závodit všichni příchozí, zaběhla si to i Šárka Vlčková, které asi 7,5 km dlouhá velmi těžká trať s 13 kontrolami trvala téměř 2 hod.

Vložil/a Kervitcer Jan st., So, 17.04.2010 - 17:16
Dalibor Says:
Po, 19.04.2010 - 13:06

Blahopřeju. Zřejmě dobrý oddíl:-).

Mirek Says:
So, 17.04.2010 - 23:22

Také jsme se tam byli s Janou podívat, takže jsem mohl Petrovi pogratulovat na místě. Počasí bylo parádní, zato terén těžký. Petr běžel skvěle, v závěru nedal soupeřům šanci. Ještě jednou gratulace za výkon i k získání mistrovského titulu.

akoubik Says:
So, 17.04.2010 - 22:36

Gratulace, paráda!!

Ondřej Says:
So, 17.04.2010 - 22:19

Já jsem běžel Veteraniádu v H40, skončil jsem devátý za 126 minut. Škoda velké šestiminutové chyby na předposlední kontrole. Naše trať měla vzdušnou čarou 12,5 km, stoupání jsem naměřil 625 metrů. Ten terén mi moc neseděl, hodně se běželo v kamenných polích, nebo v prudkých sebězích a traverzech, já mám radši běhavější terény.