24. Běh Olympijského dne

Tradičního běhu Olympijského dne v Praze na Strahově se letos zúčastnilo 11 běžců Kerteamu, z toho někteří již běželi ve zcela nových reklamních tričkách Kerteamu.
 Suveréním vítězem se stal Honza Mrázek v čase 32:55 - mezičas 16:10 na 5 km, mezi ženami doběhla těsně 2. Lenka Šibravová v čase 39:59 - mezičas 20:04 na 5 km. Oba běželi závod v rámci tréninku. Honzu čeká dnes tréninkových 5 km na Děkance za B tým Olympu (společně s Losmanem,Pechkem a Koubou) a hlavně v sobotu vysoce náročný Adrenalin-cup - výběh na Lysou horu v Beskydech (kde také poběží Losman a Brynda). Lenku po zrušení zájezdu do Ludwigshafenu čeká v neděli Liberecký půlmaraton, kde obhajuje loňské vítězství.
Druhým běžcem Kerteamu v cíli byl Tomáš Gorner - 36:32 - 14.místo,  startující po měsíční pauze zaviněné zraněním a ve třetí desítce jsme byly svědky souboje silné trojky Brynda-37:43-23., Prokop-37:44-24. a Zlatník - 38:12-28.
Pod 40 min se v tréninkovém tempu dostal ještě Jindra 39:10-37. a pod 41 min Půlkrábek-40:41-56. Účastník všech 24 ročníku tohoto běhu Zbyněk Fojtík startující poprvě od běžeckého desetiboje v Nové Pace zaběhl čas 43:27-88. s mezičasem 21:35 na 5 km.  Petr Rada po mezičase 20:32 závod víceméně dolusal v čase 45:46-118. a nejmladší Matěj Prokop běžel čas 51:04-166. (s volným mezičasem 26:46).
Více o závodě včetně výborné fotogalerie s pěknými snímky našich borců najdete na www.behy.cz  kde jsou i kompletní výsledky s komentářem.

Vložil/a Kervitcer Jan st., Čt, 24.06.2010 - 10:40