Helena Poborská opět závodí

Helena bez běhání a závodů nedokáže vydržet a tak i s rukou v sádře, která ji ještě dost bolí začala  opět závodit. V pondělí běžela závod běhu do vrchu Lochovice-Plešivec, kde doběhla 2. za Carmen Beshir a v úterý se objevila na dalším závodě českého poháru běhu do vrchu Sedlec-Javorová skála, kde po velkém souboji s Lenkou Šibravovou již vyhrála, když Lenku předběhla až téměř na cílové čáře. Její výsledný čas byl 26:44, tedy jen nepatrně slabší než v roce 2009 , kdy zde byla 2. za Lenkou v čase 26:39. Třetí ženou v cíli v kategorii do 34 let byla Iva Tržilová v čase 33:02, která ale zároveň vyhrála hlavní cenu v tombole, týdenní pobyt v kempu na Javorové skále pro 2 osoby. Na závodě se objevil také Franta Pechek, který doběhl v čase těsně nad 27 min až za Helenou a Lenkou a také Mirek Fliegl, který si to zaběhnul jen tréninkově bez čísla.
Vítězem tohoto závodu na 5500 m s převýšením 312 m se stal Petr Pechek v čase 22:17 (za traťovým rekordem Vymazala z r. 2006 zaostal jen o 21 vt), který si tento závod zaběhl vyloženě treninkově 1 den po návratu z ME v Bulharsku.
V příloze je moje fotka ze závodu cca 120 m před cílem, další najdete v odkazu foto od Honzy Herdy.

Vložil/a Kervitcer Jan st., Út, 06.07.2010 - 19:06
Mirek Says:
Út, 06.07.2010 - 23:39

Lochovice-Plešivec

Sedlec-Javorová skála jsem běžel jen tréninkově jako fartlek, s proběhnutím se po lese a seběhem do startu jsem naběhal 17 km. A to hlavně proto, že jsem běžel v pondělí závod Lochovice-Plešivec. Snahou bylo jej běžet stupňovaně, což se mi dařilo jen asi do 3/4 a pak posledních 300 m. Proto mnou naměřený čas 30:23 mě moc neuspokojil, i když jsem se v tomto závodě dostal poprvé na bednu (3. místo). Patří k těm slabším.