Lenka Šibravová vítězí v Žebráku

Velkým úspěchem Lenky skončil dnešní 29.ročník Žebrácké 25 km zařazené do Českého poháru. Lenka suveréně vyhrála časem 1:41:11 - mezičas na 10 km - 41:59. Druhou Maaďarku Kovacs porazila více než o 2,5 minuty (v polovině trati ještě běželi spolu), na 3.Klimešovou získala již více než 3 minuty, na  4. Churáňovou téměř 4 min a na 5. Martincovou již více než 6 min. Vloni Lenka byla v tomto závodě 2. za 1:40:23, letos je to ale její zatím nejlepší výsledek.
V mužské kategorii na prvních 5 místech skončili černoši z Keni a Etiopie a s odstupem téměř 7 min za nimi byl 6. Maďar Toth (vítěz ze soboty 14.8. ve Vnorovech) jen o 16 vt před Petrem Losmanem, který byl časem 1:29:33 nejlepším Čechem před Čivrným, Serbessou a Wallenfelsem.
Z Kerteamu ještě běžel Martin Pulkrábek - 57. za 1:55:45 a Petr Jindra, který ale pro zdravotní problémy musel odstoupit zhruba na 17.km.
Podmínky byly letos opět docela tvrdé, teplota 25 až 29 st a velké dusno, rozdíl mezi nejnižším a nejvyšším bodem je 240 m, proto jsou časy slabší.

Vložil/a Kervitcer Jan st., Ne, 15.08.2010 - 15:50