M ČR na dráze družstev ve Vyškově

Posláno v: | »

Na posledním kole extraligy, kde startovalo 7 nejlepších družstev z obou kategorií startovali úspěšně i 3 běžkyně Kerteamu.
Lenka Šibravová na 3 km přek. byla 3. za 11:53,67 po mezičasech 3:44-5:45 a 7:47, měla to ale velmi usnadněné jen 5 ti startujícími takže zdaleka nemusela běžet naplno
Olga Firsová na 3 km byla 4. za 9:46,47,  což je její osobák, po mezičasech 3:14-4:50 a 6:27
Jenny Stevens na 3 km byla 8. za 11:01,15 po mezičasech 3:40-5:35-7:27 a získala tak ještě 1 bod, na 1500 potom byla za 5:19,11 na 10.místě
Závody byly uspořádány na opravdu špičkové úrovni jakou u nás dlouho nepamatuji, jen škoda dost nepříjemného počasí, první 2 hodiny déšť a citelná zima 12 až 14 st, v Praze bylo podstatně lépe.
V baráži o extraligu v Olomouci běžela za deště a v zimě výborně Veronika Hanzlová, 5 km za 20:30,21 (osobák o 32 vt) a 6.místo.

Vložil/a Kervitcer Jan st., So, 04.09.2010 - 23:20
Mirek Says:
Ne, 05.09.2010 - 23:10

Hodinovka v Houštce

Nejdříve chci pogratulovat děvčatům, zvláště Veronice že zlomila tu 21minutovou hranici. Jsem rád, že jsem se nemýlil, když jsem jí to v pátek předvídal.
Já si v sobotu zajel do Houšťky na hodinovku. Sice mi z Černého Mostu kvůli několikaminutovému zastavení metra v tunelu před cílovou stanicí ujel autobus, takže jsem jel o hodinu později. Vlasně jsem se rozklusal cestou na stadion, rozcvičoval se víceméně na startovní čáře. Počasí bylo ideální a mě se od začátku běželo skvěle. První pětka byla docela zadržovaná. Zpomalení ve druhé bylo způsobeno dvojím občerstvováním, které mě dost rozhodilo. To, že jsem  poslední čtvrthodinu více nezrychlil byla spíš psychická záležitost. Posledních 350 m jsem zvládl za cca minutu, ve finiši jsem předbíhal mladší soupeře, mj. Bešíra. Ve své kategorii jsem byl 2. za Nenadálem (16005m) výkonem 15350 m, Zájemcům mohu poskytnou časy jednotlivých kol, ale 5km úseky byly v časech 19:15, 19:56, 19:48 (15. kilometr za 3:48). Z mé strany spokojenost, protože jsem běžel bez krize a zlepšil si asi 8 let starý osobák, kdy mi do 15 km chybělo 30 metrů. Absolutním vítězem byl Walenfels, kterému chyběly 3 m do 18 km, několik desítek metrů před Mirečkem.