Mezinárodní maraton míru - Košice

Dnes dopoledne se za celkem ideálních podmínek, slunečno a teplota na startu 9 st běžel jeden z nejstarších evropských maratónů.
Závodů se zúčastnila celá Pechkova rodina a také Iva Tržilová. Petr Pechek suveréně vyhrál půlmaraton v čase 1:09:10 (více jak o 2 min za osobákem), ale v závodě neměl soupeře a musel celé běžet sám. Velmi dobré časy v půlmaratonu zaběhla také Jana Pechková - 5. za 1:28:44 i Iva Tržilová -40. za 1:48:55
 Franta Pechek běžel maraton opět pod 3 hod  - 2:58:01 -  po mezičase 1:24:18 a ve výsledcích jsem našel i Milana Říhu, který s námi občas běhá - běžel poprvé v životě pod 3 hod - 2:59:57 po mezičase 1:26:18.

Vložil/a Kervitcer Jan st., Ne, 03.10.2010 - 12:35
Kervitcer Jan st. Says:
So, 09.10.2010 - 09:20

Petrovy mezičasy po 5 km :  15:40-15:54-16:30-16:46 + závěr 4:08 podle garminu, který mu naměřil 21.310 m (tedy o 210 m více než je oficiální délka půlmaratonu), celý záznam závodu můžete najít na http://connect.garmin.com/activity/52167711

peca Says:
Čt, 07.10.2010 - 23:46

Závod v Košicích byl fajn. Chtěl jsem sice zaběhnout lepší čas, alespoň pod 1:08, ale to bohužel nešlo. Asi jsem to i trochu přepálil a taky to možná bylo i tím, že jsem běžel první 3km s skupinkou Keňanů. I když oni běželi celý maraton, tak to tempo pro mě bylo příliš rychlé.

Janinka Says:
Po, 04.10.2010 - 15:13

Já jsem se svým výkonem nadmíru spokojena. Na moje prázdninové netrénování to je supr čas, po dlouhé době pod hoďku a půlCool. Atmosféra byla po celé trati úžasná. Až na poslední asi čtyři kilometry se mi běželo dobře, ale pak jsem toho měla už plné zuby. Kilometr před cílem mě jedna holka předběhla, ale už jsem nebyla schopná zareagovat a udržet se jí. V cíli mě braly křeče do stehen a teď sotva chodim, jinak velká spokojenost.
Nejvíc si to užila mamka, která byla jako běžecká legenda pozvaná a během soboty se zúčastnila autogramiády (mám podepsané tričko Laughing), tiskové konference a setkání s primátorem Košic. Štafeta sestavená z ženských legend (ještě A. Peterková, L. Melicherová a K. Jedináková) zaběhla výborně a umístila se na 7.místě.