Zbraslavský běh opravdu zimní

První prosincovou neděli se vždy běhá Zbraslavský běh na velmi náročné 5 km trati s prudkým stoupáním na prvních 1300 m ke Keltskému hradišti na Závisti a s relativně lehčí druhou částí s pozvolným klesáním. Letos to díky téměř 30 cm sněhu bylo zejména ve stoupání opravdu vysoce náročné, což mohu sám posoudit, neboť jsem si celou trať těsně před závodem proběhl (do kpoce spíše prošel) a obdivuji všechny, kteří k závodu nastoupili. Z Kerteamu to bylo dokonce 7 běžců, bohužel naše největší naděje Dalibor Slovák pohřbila své naděje již opožděným startem. Medailové pozice tedy zachránila Zuzka Weissová mezi ženami - 3. a Petr Rada mezi veterány - 2., v hlavní kastegori mužů byl z Kerteamu nejlepší nováček Tomáš Landovský.
Výsledky Kerteamu : muži do 39 let : 4, Landovský - 22:53 (1, Kubričan 20:35,6)
                                 6, Slovák - 23:17
                               11, Bolehovský - 24:01
                                Kategorii 40-59 : 2, Rada - 24:27 (1, Smrčka - 22:01)
                                                             5, Fliegl - 25:44
                                ženy do 39 let : 3, Weissová - 24:59 (1, Mandíková - 24:02)
                                                          4, Lepičová - 26:03

Vložil/a Kervitcer Jan st., Po, 06.12.2010 - 09:44
Dalibor Says:
Po, 06.12.2010 - 11:21

Opožděný start žádným problémem nebyl. Na start jsem se kvůli přezouvání do treter dostavil v momentě, kdy má skupina vyběhla, takže jsem vystartoval s běžci o minutu později. Souboj s Kubričanem by stejně asi moc soubojem nebyl, jeho čas je v tom terénu neuvěřitelný... I když jsem běžel v tretrách, tak mi hodně podkluzovaly nohy, zvláště na rovných úsecích to bylo nepříjemné, protože se nedalo pořádně odrazit. Hodně jsem asi ztratil i v kopcích, stále mi chybí síla v nohou, takže jsem v nejprudším stoupání šel pěšky. Ač se mi běželo líp, než jsem čekal, celkový čas i umístění mě zklamalo, ale za rok to hodlám vyspravit. Pořád trvám na tom, že je to moc hezký závod:-).

Bet Says:
St, 08.12.2010 - 10:49

Haha, v tretrách na sněhu... To musí děsně klouzat :D

Zuz Says:
St, 08.12.2010 - 16:15

Ad Zbraslav

No, vsak to taky pekne klouzalo :) alespon v mych botaskach. Byl to takovy beh - dupot - bylo treba trochu si pridupnout, aby se clovek odrazil. Ale byl to vskutku zazitek :D

St, 08.12.2010 - 12:12

Jak to víš, ty už jsi to někdy zkoušel? Jinou možností byly jenom botasky a v těch bych se nevyškrábal ani na start;-).