Veřejné závody 22.2.2011

Posláno v: | »

Včera jsem zúčastnil posledních veřejných závodů v hale. I proto abych letos v hale jenom netrénoval a měl i změřený nějaký čas Smile Běžel jsem závod na 3000m. Závod bohužel zkomplikovali problémy s organizací, kdy většina závodníků přišla na start zhruba tak akorát plus ještě s nějakou drobnou rezervou. Já jsem měl rezervu asi 20 minut. Ale to bohužel nestačilo. Start závodu byl urychlený cca o třičtvrtě hodiny, možná i o víc. Takže jsem se před závody stihl akorát rozklusat a nestihl jsem se už rozcvičit. Původně nám bylo řečeno, že máme startovat až po druhém běhu, který měl běžet jako první. Ale to se nestalo, tak jsme běželi jako první. Holky taky měli problematický start, kdy běželi s chlapama. Měli běžet ve druhém běhu, ale jejich start posunuly až do čtvrtého běhu. Abych jenom nekritizoval, dobrá na závodech byla časomíra hned za cílem, podle které se daly dobře kontrolovat mezičasy.
A teď něco k průběhu samotných závodů. První kilometr jsem se držel za Martinem Slaninou, který nakonec skončil na třetím místě. Po prvním km jsem již šel do vedení. Mezičas byl 2:58. Pak jsem se snažil tempo stupňovat 2km jsem probíhal za cca 5:54 a v cíli jsem byl nakonec za 8:48. Měl jsem toho docela dost.  Druhý doběhl Mráz za 8:54. Z kerteamu ještě běžel Marek Kožnar za 9:33 a Petr Rada ve druhém běhu za 11:11.
V ženách vyhrála první běh, který jsem ani nevidělSmile, Jenny. Běžela pravděpodobně v sólo závodě 10:39. V druhém závodě žen vyhrála v novém osobáku Jindřiška Martínková. Nový osobák má pěknou hodnotu 10:37. Jsem zvědavý kam až se bude Jindřiška zlepšovat Wink Škoda, že holky nemohly běžet spolu, pak by to asi bylo ještě lepší... Ivuška si taky dala osobák 13:03. Kdy bohužel dost přepálila začátek. Ale běžel pěkně. Vydala se ze všech sil. Příště to už určitě bude pod 13 minut...

Vložil/a peca, Čt, 24.02.2011 - 00:32