Krkonošská 70

Posláno v: | »

Zatím jsem neměl čas, protože jsem teď s Adamem na soustředění v Háji kousek od Loučný pod Klínovcem. A skoro pořád tady trénujeme Smile Tak až teď napíšu něco stručně o sobotním závodě na lyžích.

Letos jsem stejně jako před dvěma lety rozhodl, že v rámci tréninku absolvuji Krkonošskou 70. Jedná se o tradiční závod 5 člených hlídek na trati 70km, který se startuje ve Špindlu ve Svatém Petru.

Letos bylo až nezvykle pěkné počasí, trať byla po nočním mrazu pěkně umrzlá, tak to i docela jelo. Naše družstvo mělo cíl běžet to pod 5:30, taky jsme se tak jmenovali. Smile Začátek závodu tvoří náročné stoupání na Pláně, kde se na 10km (ne pořád to je do kopce) vystoupe přes 500 výškových metrů. Pak je trať mírnější, ale v polovině závodu nás čekalo nejtěžší stoupání skoro až na černou horu okolo Pardubických bud. V těch místech se loni v létě konalo letní soustředění kerteamu, tak si to někteří to stoupání mohli vyzkoušet Wink

Po tomto stoupání trať už převážně klesá. Jediné těžší stoupání je od Frýzovek ke Klínovkám. Tam jsem i kousek sundal lyže a nesl je v ruce.

Cíl, který jsme si dali před závodem se nám bohužel nepodařilo splnit. Jeden z členů našeho družstva moc nestíhal, tak jsme ho v druhé polovině museli tahnout na laně. V jeho tahání jsme se vystřídali 3. Ke konci už taky měknul sníh a moc to nejelo. Takže jsme nakonec byli na 79. místě v čase 5:48. Pro mě to byl především dobrý trénink....

Vložil/a peca, Čt, 08.03.2012 - 22:25
Mirek Says:
Po, 12.03.2012 - 00:37

Také jsem se Krkonošské 70 zúčastnil

Jel jsem individuální závod na 50 km. I po menších zdravotních problémech v týdnu jsem si spravil chuť po Šumavském skimaratonu, při kterém začalo sněžit a místo mázy jsme měli v mazné komoře led. Jak psal Petr bylo skvělé počasí, rychlý sníh. I když závod nebyl procházkou růžovým sadem, tak jsem si ho vychutnal, zvláště v závěru, kdy na cca 10 km bylo 8 km klesání. I přes několik pádů jsem si splnil přání zajet to pod 4 hodiny. Výsledný čas 3:40:48, 26. místo v absolutním pořadí ze 77 startujících a hlavně poprvé bedna v kategorii (3. místo z 10) mě velice potěšily. Byla to skvělá tečka za zimní sezonou. Ta byla trošku netipická - 120 km tréninku a 310 km závodů.

jsyrovat Says:
Čt, 08.03.2012 - 22:50

Měli jste tu nepotřebnou zátěž v podobě běžek a hůlek po startu zahodit a byli byste hned víc vpředu, pokud se tedy smí výbava na trati poztrácet :-) Na sobě to mám už ověřené... i když záleží jestli je dobrý tvrdý podklad.

jo

Jenom do jednoho, ke Klínovkám. Také jsem tak učinil a fungovalo to.  Byl jsem rychlejší než ti superskalní. A protože se v Krnapu nesmí odhazovat nepotřebné věci, běžky jsem na kopci nasadil a dovezl je do cíle. :-))