4. kolo 1. ligy na dráze

Včera jsem zúčastnil v dresu Olympu 4. kola druhé ligy, které se konalo v Praze na Slávii. Byl to pro mě po dlouhý době zase jeden závod na dráze. :-) Předtím jsem bohužel ani nestíhal tréninky na dráze, tak jsem místo toho nějaké rychlejší tréninky odtrénoval po večerech na asfaltu.

Běžel jsem 3km, to byla pro mě hrozně moc velká rychlost :-) Plán v závodě byl zkusit zrychlit poslední km a pak se uvidí :-). Ze začátku se to rozběhlo hodně pomalu. Nikam jsem se nechtěl cpát a tak jsme měli první km za 3:07. Pak se naštěstěstí zrychlilo a na 1500m jsme byli asi za 4:34. 1200m před koncem jsem zkusil zrychlit, to se mi snad trochu povedlo, ale udržel se mnou Matěj Trávníček. Ten mi v posledních 400m nastoupil a já jsem se ho už bohužel neudržel. Nakonec jsem běžel 8:56. Na Matěje Trávníčka bohužel v závěru nemám musel bych mu utýct v průběhu trati a to se mi tady bohužel nepodařilo. Nakonec i 2. místo stačilo k zisku plného počtu bodů, takže jsem byl celkem spokojený :-)

Z kertemu běžela 5km ještě Jindřiška Martínková, byla 5. za 18:52.7. Běžela dobře zaběhla si svůj nejlepší letošní výkon. Dále 5km taky běžela Vanda Kadeřábková-Březinová, která byla 9. v čase 20:41.7.

Vložil/a peca, Ne, 25.08.2013 - 18:54
Mirek Says:
Út, 27.08.2013 - 15:20

4. kolo v Přerově i na Slavii

Tak to já jsem byl na 4. kole 1. ligy 2x. Jenou jako rozhodčí na Slavii, kde jsem dbal aby se naši borci neflákali (neflákali, běželi jak o život).
A týden před tím (17. 8.) v Přerově jsem šel za družstvo Olympu 10 km. Nebyl jsem tak úspěšný jako Peťa na dráze, ale 3. místo bylo za daného stavu maximum (5 týdnu tomu nazad jsem v Albánii sletěl ze svahu). Tajně jsem doufal v lepší čas a 2. místo. Přesto jsem spokojený. Nešlo se mi špatně, dokázal jsem držet stabilní tempo, v závěru zrychlit. Šli jsme 4 kola po 2500 m v aleji s asfaltem vybouleným od kořenů (žádná slast). Moje tempo 14:31, 14:31, 14:32, 13:58 dalo výsledný čas 57:33, což je čas o pár vteřin horší než mé letošní výkony.
Závodu se zúčastnil také Pazďoch. Došel celkové 2. za Ketnerem (v současnosti asi náš nejlepší chodec) v čase cca 48,5 minuty.
Výsledky najdete tamtéž (viz výše).
Mirek

Dalibor Says:
Út, 27.08.2013 - 09:35

První liga v Břeclavi

My jsme měli první ligu v Břeclavi a taky jsem běžel trojku. Projevilo se, že pořádně běhat teprve začínám, a taky to, že jsem kvůli mikrospánku přejel vlakem na Slovensko, takže jsem dorazil čtvrt hodiny před závodem. Po startu mi všichni okamžitě utekli, tak jsem se soustředil na udržení tempa a po mezičasech 3:16 - 6:42 jsem to posledním kolem za 74 udržel těsně pod desíti minutami;-). Se stýplem minulý týden za 10:26 (o 2 sekundy lépe jak na jaře) to byly poslední letošní dráhové závody, doufám, že v Luhačovicích a na Kunratické už to bude mnohem lepší.