10 km v Pečkách

Posláno v: | »

31.ročník tradičních 10 km v Pečkách proběhl ve znamení úspěchu Kerteamu. V absolutním pořadí mužů nám patřilo 1. a 3. místo a mezi ženami 1., 2. a 4, místo. Startovalo celkem 10 závodníků z naší skupiny, celkem do cíle doběhlo 376 závodníků.
Podmínky byly výrazně lepší než minulý týden ve Kbelích, teplota byla téměř 4 st, ale velmi silný prtotivítr po obrátce (přesně jak jsem v týdnu předpověděl) zcela zmařil naděje na rychlé časy. Druhou polovinu závodu měli všichni o více než minutu pomalejší než první - např. vítězný Pechek 15:30 + 16:46, asi jedinou výjimkou byl vodič na 40 min Ondra Blaha který po první polovině za 19:40 sice zvládnul druhou polovinu za 20:04, ale hned po obrátce všem svým ovečkám utekl, ale  pomohl tím velké skupině těch, na které se ve 2.půli závodu postupně dotáhl. Rovnoměrným tempem to zkusil i Honza Prokop s Matějem, na obbrátce byli za 24:00 a druhou půlku zvládli ještě těsně pod 25 min.
Já sám jsem si zkusil těsně před závodníky zaběhnout devátý km a zvládnul jsem to za 5:18 téměř naplno  (bez větru bych to určitě běžel pod 5 minut) takže vím jak se všem běželo.
Více o závodu včetně výsledků a fotek najdete na www.behy.cz , zde jsou navíc moje  mezičasy (1. a 9.km), účastníci mě můžou případně opravit a doplnit :
1, Pechek - 32 :16 - m.3:03-15:30-29:10 (9.km)
2, Krunka - 32:19 - 3:03-15:30-29:14
3, Mrázek - 32:40 - 3:03-15:30-29:16
33, a 1, ž., Firsová - 36:45 - m. - 3:22-6:45-asi 17:30-33:00
72, Fliegl - 39:25 - 3:38-18:50-35:40
78, a 2, ž., Poborská - 39:32 - 3:45-19:10-35:45
84, Blaha - 39:42 - 3:52-19:40-35:45
120, a 4,ž., a 3, v kateg. Pechková - 42:02 - 37:54 (9.km)
271, a 272, Prokop J. a M. - 48:56 - m. 4:54-24:00-44:13
308, Tržilová - 51:55 - m. 25:04

Vložil/a Kervitcer Jan st., So, 13.03.2010 - 19:28
peca Says:
Út, 16.03.2010 - 19:29

Jak již psal Mrazák. Tak druhá polovina závodu byla opravdu krutá. Když jsem zkusil naší skupinku táhnout, tak mě to málem odfouklo. Smile. Mezi 6. a 7. km jsem měl i menší krizi, ale naštěstí jsem se z toho pak dostal. Věděl jsem, že musím Kamilovi utéct dřív než těsně před cílem. V závěru je přeci jenom rychlejší. Tak jsem to zkusil asi 1,5km před cílem, kde ještě dost foukalo. Potom i Kamil s Mrázem museli běžet proti větru. Pak už jsem si svůj náskok udržel až do cíle, takže to dopadlo dobře. Cool Před závodem jsem takový výsledek nečel, takže jsem maximálně spokojený... Cool

honzaherda Says:
Po, 15.03.2010 - 17:30

mezičasy

Jestli vám to k něčemu bude, tak od 5,2km jsem běžel s Olgou Firsovou - točila 17:25, dál 21:20, 25:17, 29:00, 32:59 +/- nějaká vteřinka. Chtěla, abych běžel proti větru rychleji, ale po přepáleném začátku (cyklista s osobákem 38:01) jsem jaksi na víc neměl a táhnout 4km sám se podepsalo na citelně pomalejší druhé půlce. V Pečkách 300m před cílem nás 2předběhli, takže na 9km byla Olga 30tá. Zajímavé, že jak Ivana Sekyrová, tak Táňa Metelková běžely v sobotu jinde. Škoda, mohl být možná pěkný souboj. Jinak mnoho úspěchů a dobrých časů Olze, „vodič“ Honza Herda.

Mrazák Says:
Ne, 14.03.2010 - 19:05

Péťa si svůj únik dlouho plánoval a už od sedmého kilometru mi tradičně zezadu okopával paty jak má ve zvyku:) Jinak ten vítr byl opravdu hrozný, když jsem běžel za klukama, tak jsem to nemohl vydržet jak jdeme pomalu, šel jsem před ně a rázem jsem měl co dělat aby mě to nesfouklo ze silnice.

Mirek Says:
Ne, 14.03.2010 - 22:09

S během ve skupině mám naprosto shodnou zkušenost.

hpkp Says:
Ne, 14.03.2010 - 18:27

Jen okomentuji výkon svého syna. Jako bezkonkurenčně nejmladší účastník tohoto závodu, překračoval startovní čáru s 10 sekundovým zpožděním, 1.km tedy měl v reálu za 4:44, 2.km za 4:55, 3. a 4.km za 4:49, 5.km 4:46 - poměrně zajímavý čas, vzhledem k tomu, že si v průběhu tohoto km musel zavazovat tkaničku. V půlce jsme tedy byli 24:02 (23:52 r.t.). 6.km za 5:07, 7. za 5:15. 6. a 7.km jsme běželi na čele cca osmičlenné skupinky dospělých. První z nich nás předbíhali cca 500m před vesnicí. Matěj mě velmi mile překvapil tím, jak pragmaticky vyhodnotil situaci. Rozhodl se skrýt se na rovince před vesnicí uprostřed této skupinky a se slovy, že ve vesnici pak opět zrychlí a utečeme jim. Skutečně pak naplnil svá slova a hned u prvních baráků se začal posouvat vpřed. Před koncem vesnice jsme už měli velmi slušný náskok.  8.km jsme tedy běželi 4:46, 9.km za 5:01 a 10.km za 4:46. Druhou půlku jsme tedy dali za 24:54 - plus mínus tedy o minutu pomaleji než tu první.
Takže myslím velmi vyspělý výkon.:-)

Mirek Says:
Ne, 14.03.2010 - 01:04

Doplnění časů mého běhu.

Protivítr byl opravdu hrozný. Zpátky jsem byl o 1:45 pomalejší, přesto, že jsem běžel s daleko větším úsilím. Doplňuji průběžné časy. V závorce čas 1, respektive 2 km úseků. Celkový čas 39:25, 72. celkově, 6. v kategorii (ze 45). 1. km 3:38, 2. km 7:28 (3:50), 4. km 15:06 (7:38) 5.km 18:50 (3:44), 6.km 23:15 (4:25), 7.km 27:39 (4:24), 8.km 31:31 (3:52 -běželo se vesnicí v závětří), 9.km 35:40 (4:09), 10.km 39:25 (3:45)