M ČR na dráze v Třinci

Mistrovství ČR na dráze letos probíhá v Třinci v prázdninovém termínu těsně před ME, což se výrazně projevuje zejména na úrovni běžeckých výkonů.
Podle prvního dne to vypadá na nejslabší běžecké výkony snad za posledních 50 let. Na titul na 10 km mužů stačil Kučerovi výkon 31:23,23 a jen 4 běžci běželi pod 32 min. V ženách mezi 7 běžkyněmí stačil Kamínkové na rekordní celkem 17. titul mistryně ČR na dráze ( z toho 9. na 10 km) výkon 37:04,28.  Porovnáme -li oba závody s extraligou před 14 dny v Pardubicích, kde bylo rovněž velké vedro, byly tyto závody o třídu slabší. Na 1500 m mužů je přihlášeno pouhých 15 závodníků ( z toho 4 ale současně mají běžet i 5 km) takže poprvé v historii odpadly rozběhy.
Kerteam je letos zastoupen symbolicky pouze Marianem Mundokem, který skončil 7. mezi juniory výkonem 37:05,00 , což je vzhledem k tomu, že není zcela zdráv (čeká ho operace kýly) velmi dobrý výkon. Adam Kouba  se bohužel musel účasti vzdát, jeho zraněné lýtko není v pořádku, proto ani já jsem nakonec do Třince nejel. Je to škoda, v této konkurenci a bez rozběhů měl určitě šanci na umístění do 6.místa jako vloni.
Z Kerteamu tento výkon závodí především Helena Poborská v Česlém poháru běhu do vrcchu, v sobotu byla 2. v závodě Mladkov-Suchý vrch za Mertovou a v neděli běží Kozlovský kopec v České Třebové.
Velká výzva čeká v neděli Ondru Blahu, který startuje na ironmanu v Německém Rothu, kde vloni pokořil 11 hod hranici Jan Kervitcer ml.

Vložil/a Kervitcer Jan st., Ne, 18.07.2010 - 08:51
Kervitcer Jan st. Says:
Ne, 18.07.2010 - 20:47

Běžecká bída pokračovala i 2.den kdy už nebylo vedro, ale pro běžce docela příjemný déšť. Hlavní běžeckou hvězdou byl určitě Kocourek, který dokázal během 90 min vyhrát 5 km i 1500 m a to porazil takové borce jako je Kreisinger a Živec. Výborná byla ještě Martina Bařinová na 5 km, která Kamínkové tentokrát nedala vůbec šanci. Petra se ale již určitě šetřila na jeden z vrcholů sezony, který ji čeká za týden ve Francouzském Mende (včera tam končila TDF), kde poběží ještě s Šibravovou a Klimešovou závod na 23 km na silnici.
Na 5km mužů bylo k vidění jen 5 výkonů pod 15 min, na 5 km žen bylo jen 6 startujících, ve steeplu mužů pouze 1 výkon pod 9 min, na 800 m mužů měl vítěz nad 1:55, to vše dokládá naši běžeckou bídu.
Kerteam nakonec zastupovala také Petra Lepičová, která byla na 1500 m 10. za 4:58,59.
Z krátké dovolené se již vrátil Petr Pechek, který vyhrál Kozlovský kopec - 5 km do vrchu za 18:29, Helena Poborská zde byla 3. (22:28) za Metelkovou a Mertovou a Iva Tržilová 7. v kategorii

Ne, 18.07.2010 - 12:05

Omlouvám se , výkon Kučery byl 31:23,23 už jsem to opravil