Sluneční kros

»

Přes víkend  jsem byl v Teplicko adšpašských skalách na srazu třídy SŠ. Pobyt jsem si zpestřil účastí na 9 kilometrovém krosu v teplických skalách. Start u Jiráskových skal. Terén byl většinou dost náročný - kamenité stezky, kdy jsem při běhu z kopce musel skákat jako kamzík. Na trati byly 3 náročné výběhy (spíš choďáky), jejichž strmost se blížila výstupu na Hrádek při VK, převýšení každého bylo asi 2násobné. V nejtěžších partiích byla trať špatně značená, takže se běh podobal spíš orientačnímu běhu. Zde jsem ztratil asi minutu. Podrobnosti uvádím proto, že můj čas 50:45 se může na první pohled zdát mizerný. V kategorii nad 50 roků jsem zvítězil asi 3,5 minuty před druhým (10 běžců), celkově jsem byl 14. ze 40 startujících včetně 4 žen. Nepamatuji si, kdy jsem běžel tak náročný kros. Od 3. kopce jsem běžel bez radosti, což se mi také nestává.Frown M.

Vložil/a Mirek, Po, 20.09.2010 - 21:35
Janinka Says:
Út, 21.09.2010 - 09:55

Sluncekros jsem uz také několikrát běžela a je to velmi pěkný závod. Celkově všechny závody v poháru polické pánve jsou hezké (a také samozřejmě náročné tím, že jsou většinou ve skalnatém terénu). První sobotu v listopadu se ještě běží Adrkros, v posledních letech s velmi velkou účastí.
Pro vytrvalce a lovce běžeckých zážitků musím též doporučit Broumovské stěny (většinou začátek září). Pokud se mi podaří příští léto natrénovat a nebude se někde courat po světě, tak bych je určitě opět chtěla běžet.

boleh Says:
Út, 21.09.2010 - 08:21

slunce kros

závod se jmenuje Sluncekros podle přezdívky pořadatele, mně osobně přijde tento závod spíš hodně běžecký narozdíl od např. běhu broumovskými stěnami, kopce si pamatuju jenom 2, na začátku, potom se běží dlouho po vrstevnici a před koncem na Čápa (ten není tak prudkej), mně se to pod 40´ bohužel nepovedlo http://sluncekros.wz.cz/vysledky/99_vysl.pdf