Velešínský půlmaraton

»

Ve sváteční den 28. 10. jsem si odskočil z Třeboně, kde si v Bertiných lázníc dávám do pořádku tělesnou schránku, především záda, do Velešína, kde se běžel půlmaraton jako MČR veteránů. Cestou jsem naměřil -2 až -1 °C. Již před startem bylo zřejmé, že bude příjemné běžecké počasí. Proto jsem se moc neoblékl, což se vyplatilo. Už po obrátce se dost oteplovalo a ve 14 hodin, kdy jsem odjížděl bylo 12 stupňů. Bohužel v mé kategorii nebyla velká konkurence. Jediný známý srovnatelný soupeř Pepík Schwarz z Chotěboře předem avizoval že nemá naběháno, což se v průběhu závodu potvrdilo (doběhl 3. v čase nad 1:30). Trať byla obrátková, zvlněná. Táhlé kopce v druhé polovině před obrátkou mi moc nesvědčily. Tam mi také utekli běžci, s kterými jsem běžel 6 kilometrů, a tato část rozhodla o tom, že nedosáhnu vytčeného cíle, běžet pod 1:25. Byl jsem o dvě minuty pomalejší, dosáhl jsem času rovných 1:27, kategori 55-59 roků jsem vyhrál. Jednotlivé 5kilometrové úseky: 20:16, 21:31, 20:00, 21:07, 4:06. V celkovém pořadí jsem byl 18. z 91 běžců a běžkyň. Svoji účast bych charakterizoval rčením: Jednooký král mezi slepými. Celkové výsledky najdete na:  http://www.behy.cz/terminovka/vysledky