Běh o pohár rektora ČZU

»

Včera se konal na Suchdole 49. ročník tohoto oblíbeného přespoláku. Zatímco v mužských kategoriích byla úroveň velmi slabá, ve veteránech a obzvláště ženách tomu bylo naopak. Já jsem na startu mílařské kategorie (3,3 km) marně hledal mezi ženami a veterány nějakého soupeře - jak se ukázalo z výsledkové listiny, byli jsme pouze dva, a tak jsem svou kategorii vyhrál o sedm minut. Aspoň jsem si ověřil, že i přes tréninkové manko na Beshira a na Smrčku pořád ještě stačím:-). Zvítězil jsem tedy v čase 11:07, mezi veterány doběhl Petr Rada 8. za 13:13.
V ženách zvítězila Kamila Gregorová (11:55), v boji o druhé místo překvapivě triumfovala Carmen Beshirová, neboť Vendula Frintová v závěru údajně zakopla a spadla. Možná i kvůli tomuto zklamání nepřišla na vyhlášení vítězů. Zuzka Weissová nedokázala po nedávné léčbě antibiotiky zkrotit svůj závodnický temperament a doběhla v čase 13:48 pátá. Iva Košárková byla 8. za 14:05 a Veronika Hanzlová 15. za 15:02. Ze známých jmen běžela ještě Marcela Nývltová za 14:28 (10. místo).
Ve vytrvaleckém závodě na 6,6 km vyhrál Tomáš Dlabaja (21:55) o víc jak minutu před Jirkou Vallenfelsem a neúnavným Milošem Smrčkou, který si tak doběhl pro další třetí místo. Tomáš Görner se až příliš těšil do cíle a po dvou předčasných zrychleních do domnělého cíle už na třetí sprint neměl a obsadil 7. místo za 23:35. Hned o místo za ním, ale s minutovým odstupem, doběhl Vašek Mráz, který naopak závod hezky vystupňoval.
Počasí bylo skvělé, ceny taktéž, díky pořadatelům a za rok se těším na hojnější účast. Výsledky zde: http://www.behy.cz/files/vysledky/Beh_rektora_2010-vysledky.pdf .

Vložil/a Dalibor, Čt, 04.11.2010 - 11:05
Kervitcer Jan st. Says:
Čt, 04.11.2010 - 14:20

Daliborovi blahopřeju, běžel o 42 vt lépe než vloni a o 12 vt rychleji než vloni vítězný Jarda Luč i když letos byly výrazně lepší podmínky.
Tomáš Dlabaja běžel jen o 7 vt pomaleji než vloni Petr Pechek, ale již mě volal a v pondělí chce přijít na první trenink z Kerteamem. Středeční tempové běhy ve Stromovce budou dále s A skupinou  od 16 hod běhat kluci od Vl.Kučery ze Sp.Praha 4, včera již s Jardou Lučem běhal Vašek Janoušek (5 okruhů st za 39:02=8:13-07-7:45-35-22) a Martin Mužík.