Kbelská desítka

Posláno v: | »

Tradičním zahájením jarní běžecké sezóny v Praze je Kbelská desítka. Závodu letos mimořádně přálo počasí a padnul účastnický rekord přes 600 startujících. Z  elitní  skupiny Kerteamu letos běžel jediný Honza Mrázek a skončil 2. v osobáku 32:09 - mezičas na 5 km - 15:48. S vítězem Pavlištou - 31:33 držel krok až do 3.km - mezičas 8:50 byl ale lepší než je jeho dráhový osobák tak raději zvolnil.
 Více o závodě je na ww.behy.cz

Já jsem byl tentokrát na halové veteraniádě na Olympu, kde nás úspěšně zastupovali Mirek Fliegl a Zdeněk Vencálek.
Fliegl byl 2. na 3 km chůze ve výborném čase 15:51,41
Vencálek běžel 800 m za 2:18,03 a 400 m za 62,31 což jsou na něj výborné výkony

Vložil/a Kervitcer Jan st., So, 05.03.2011 - 22:22
Petr Rada Says:
Po, 07.03.2011 - 01:02

Honzo přál jsem Ti hodně zdaru před závodem a vidím zadařilo se Ti krásně.Škoda,že jsem Tě neviděl aspon na obrátce,což je v teoretické oblasti snů...ale i když jsem Tě viděl hodně vpravo,když jsem se teprva já blížil ke křižovatce věřil jsem,že toho pro mne neznámého běžce=soupeře udoláš.Tak tedy příště a máš ho...prostě dáš ho.Péťa Pechek i Petr Losman mají zdatného soupeře a bylo by krásné pro trendu v Pečkách 1-3.místo běžci Kerteamu obsadí...tak se snažte my to ostatní to budem pozorovat z povzdálí :-)..jo zapoměl jsem ještě na Prochajdu ale toho jsem neviděl věky

peca Says:
Ne, 06.03.2011 - 23:29

Gratuluji Mrázovi k 2. místu a ostatním k pěkným výkonům....
Já jsem se v neděli zúčastnil úpické desítky. Kde bohužel počasí nebylo ideální. Po obrátce foukal dost silný vítr a taky se mi po obrátce neběželo moc dobře. Asi jsem cítil únavu ze sobotního poměrně dlouhého lyžování na horách. Ale se závody jsem spokojený i díky nepříliš velké konkurenci se mi podařilo vyhrát. Vyhrál jsem v čase 32:41. Na 2. místě byl asi o minutu Milan Janata. Z kerteamu běžela ještě Jana Pechková, která byl v kategorii na 4. a celkově asi na 5. místě. Výsledky se brzo určitě objeví někde na internetu.
Přidávám ještě záznam z GPS ze závodu a z lyžování.
S Mrázem a z dalšími z kerteamu bude možná zajímavý souboj v Pečkách za týden...

Mrazák Says:
Ne, 06.03.2011 - 15:44

Počasí bylo uplně ideální, trochu mi vadilo, jak nás od šestého kilometru míjelo dost aut včetně náklaďáků. S Pavlištou jsem běžel do 2.km, kde na autě svítil čas 5:56. Kontrolou s hodinkama jsem zjistil, že ten čas je o 8 vteřin napřed, ale i tak mi 6:04 přišlo dost rychlý (ceduli s prvním km jsem neviděl). Pavlištu jsem teda nechal běžet asi 100m před sebou. Na 5.km jsem ho už trochu stahoval, ale pak na mě přišla lehčí krize, kdy jsem běžel 7.-9.km po 3:20. Poslední km jsem se ještě trochu kousl a šel ho po 3:08, ale bohužel mi 32min hranice o pár vteřin utekla. Ale jinak velká spokojenost, přece jen to byl první letošní závod a od 2.km jsem to šel celý sám.