Víkendové závody 4.-5.6.

Tento víkend je to opět hodně náročné. Na programu jsou především 2.kola soutěží družstev. Na Olympu závodí obě Béčka Olympu (Kožnar,Zlatník, Boček a mimo bodování i Brynda a z žen Stevens, Havránková, Emanovská a Wagnerová) , v Č.eských Budějovicích je I.liga (Kouba, Zemanová), o kousek dále v Nových hradech se běží Nortica run (Prokop, Krajíček).
Já ale nakonec dávám přednost polovičnímu ironmanu ve Starých Ždánicích u Pardubic, kde startuje Jan Kervitcer ml., Ondra Blaha a Lukáš Pazdera.
Na Olympu mě v roli asistenta slíbil zastoupit Lukáš Vydra, který mě bude psát mezičasy, věřím, že ale přijdou povzbudit i další

Vložil/a Kervitcer Jan st., Pá, 03.06.2011 - 12:25
Zuz Says:
Ne, 05.06.2011 - 23:27

Dnes jsme Kerteam s Janičkou úspěšně reprezentovaly také na kopcích. V prvním ročníku jesenického Běhu na Šerák jsme před sebe pustily (respektive celou dobu viděly pouze její záda) pouze Blanku Paulů a vybojovaly jsme tak celkově druhé a třetí místo. (takže Janička o víkendu měla nakonec čtyřboj)

9,5 km dlouhou trať s převýšením 905 m jsme zdolaly za cca 1 hod 3 minuty, výsledky ještě nejsou.

Běh byl fakt pěkný a téměř celou dobu v lese, takže i v tom horku se to dalo. Trať krásná, horská, ale náročná. Jelikož po úvodním prudkém stoupání následoval minimálně 2km úsek téměř po rovině (což mi umožnilo trochu se rozběhat a vytvořit si náskok) a občas dokonce i klesání, v dalších částech trať neúprosně naháněla výšku a obecně se dosti střídaly hodně prudké výběhy s mírnějšími. Na začátku nás čekal docela pohodový terén, ale v horní části jsme již musely dosti zvedat nohy, abychom zdolaly stále častěji se vyskytující kameny a kořeny.

Odměnou za výkon nám byly nejen skvělé výhledy jak nahoře, tak cestou dolů, ale také osvěžující pozávodní plavání v perfektním horském rybníčku :)

Závod se nám líbil a vřele doporučujeme :)

Janinka Says:
Po, 06.06.2011 - 08:12

Běh na Šerák

Já jen Zuzku malinko poopravím, protože já jsem záda Blanky i Zuzky viděla jen na startu. Po sobotním čtyřboji (šla jsem i dlouhou štafetu) jsem toho měla plný zuby a zdálo se mi, že se nahoru ani nevyploužim. Nakonec mě překvapilo, že Zuzka i Blanka byly přede mnou jen něco přes minutu. Při závodě jsem si byla jistá, že to musí být aspoň 5 minut.
Jinak běh opravdu pěkný. Dle profilu a parametrů převýšení jsem čekala těžší běh a překvapilo mě, že krom pár úseků byl hodně běhavý.

jsyrovat Says:
Ne, 05.06.2011 - 20:24

Silva Nortica - maraton

V sobotu jsem se postavil na start Silva Nortica maratonu v Karlstiftu. Atmosféra závodu je úplně jiná, víc taková rodinná a hrozně mi to připomínalo můj první loňský horský maraton v Montafonu v Rakousku. V 9:00 se mělo startovat, leč poblíž startovní čáry postával jen nervózní startér s pistolí připravenou k výstřelu a hlasatel, který se marně snažil nabádat běžce k seřazení na start - valná většina se k tomu moc neměla :-) Nakonec po menší výhrůžce, že to startér přece jen zmáčkne, se asi 6 lidí postavilo k čáře (včetně mě) a ostatní se alespoň pohnuli nebo otočili směrem ke startu, někteří s nelibostí, neb je to vyrušilo z živé konverzace...
Výstřel zazněl hned nato, trochu nečekaně, v 9:00:50. První tři borci vyběhli s tempem, které avizovalo dost rychlý čas, já s odstupem za nimi. Do prvního kopce nad Karstiftem jsem ještě nechal asi 2 běžce předběhnout, nechtěl jsem se honit hned na začátku, a chtěl jsem držet průměr 5:00/km, což se mi stejně moc nedařilo (asi 4:30 po 11km, kdy jsme opět probíhali startem, tam jsem byl 5.). po několika dalších kilometrech jsem doběhl Frantu Slatinu (v cíli 6.) a běželi jsme hodně kilometrů společně. Ještě v tom prvním dlouhém seběhu přes nás šel rakušan Franz Gerstbauer (v cíli 5.), ale pak jsme ho oba doběhli ve stoupání za polovinou trati. Tím jsme se s Frantou ocitli na 5-6. místě. Rakušan ale zřejmě jen něco simuloval, protože po chvilce ve stejném dlouhém stoupání šel zase přes nás. Nahoře se čas blížil ke 2 hodinám a já začal cítit první příznaky začínající únavy, až do té chvíle se mi běželo celkem pohodově - i proto, že v tom horku vedla trať celkem nahoře a většinou ve stínu v lese. Pak následoval delší seběh po asfaltu, občerstvovačka na 30.km a tam jsem nechal Frantu už jít rychleji, další a poslední kopec jsem už šel pěšky delší úseky, než ostatní přede mnou, ale byli stále na dohled, dostal se přede mě ještě Petr Coufal a těsně pod vrcholkem také Werner Bittermann, který to celé vyběhl, ale neměřitelně rychlejším tempem, než to já vyšel. Na první pohled toho měl plné zuby a být tam zdravotníci, tak by ho snad rovnou sebrali z tratě :-) Hned po občestvovačce jsem ho zase při posledním seběhu předběhl a za chvíli se kolem mě prohnal první půlmaratonec a hned nato Dan Orálek, asi 50m. jsem s ním zkusil držet tempo z kopce dolů, ale raději jsem blbnutí nechal. Po vyběhnutí z lesa ještě čekalo hodně dlouhých 5km po asfaltu na pražícím slunci do cíle na celnici, která byla pořád v nedohlednu. Asi 3km před cílem mě předběhl Zdeněk Král, pak tam ale stál u Hasičů s vodou, kilometr před cílem. Povzbudil jsem ho, ať jde se mnou, ale tak nějak jsme to vzali doslova a šli oba, pěšky :-) Mě to dlouho nevydrželo, po 50m jsem zezadu uslyšel další povzbuzování a tak se zase rozběhl, nechtěl jsem být na posledním kilometru předbíhán dalšími, byť se později ukázalo půlmaratonci. Hodinky mi ukazovaly 42.2 a celnice stále nebyla vidět, zjevila se na horizontu za posledním krátkým stoupáním asi 200m přede mnou, takže už jen kratičký rychlý finiš a měl jsem to za sebou. Tak jsem toho měl dost, že jsem i zapoměl v cíli zmáčknout stopky na hodinkách. 8. místo, 3:36:44, odhadoval jsem optimisticky, že bych mohl mít na něco kolem 3:30, ale na konci jsem se už hodně šetřil - s vědomím blížícího se Zermattu.

Kervitcer Jan st. Says:
Ne, 05.06.2011 - 21:39

Běh na 85 km v rámci Silva Nortica absolvoval také Vojta Krajíček který byl 9. za 8:05:21 a Honza Prokop - 28. za 9:17:24 (běžel ale na jméno Pavel Bolehovský).

5:11,82 - 4.

I přes velké vedro padlo několik osobáků na dlouhých tratích, výbornou formu potvrdil Adam Kouba a obdivuji běžecký trojboj Jany Pechkové.

Ne, 05.06.2011 - 14:59

Lukáš Pazdera se stal velkým smolařem sobotního Czechman triatlonu v okolí Lázně Bohdaneč. V cyklistické části jej zhruba na 70.km srazil neopatrný řidič auta a Lukáš byl odvezen sanitkou do Pardubické nemocnice. Naštěstí to dopadlo podle jeho SMS jen takto :
Mám jen odřeniny, natažený stehení sval a nějaký drobný šití. Dám vědět až budu schopen trenovat.
Přesto si ho přes noc nechali v nemocnici na pozorování. Je tedy vidět, že ironmani musí být pořádně tvrdí chlapi.
Naše výkony jinak nic moc, Honzu i Ondru zradil překvapivě především běh.
Ondra Blaha  - 84 . - 5:03:42 - 41:16 + 2:40:20 + 1:37:06 a depa 3:15 + 1:41
Jan Kervitcer ml. - 119. - 5:18:44 - 40:28 + 2:37:23 + 1:53:26 a depa 5:44 + 1:51
                            silná křeč v lýtku v 1.depu výrazně ovlivnila hlavně běh
Lukáš Pazdera - plavání 36:08 + depo 2:47 , na kole ho Honza i Ondra dojeli na 40.km
Z  bývalých členů Kerteamu byl 22. Honza Weber za 4:37:57 a 34.. Martin Berka (ten se objevil letos 2 x v hale) za 4:44:00.
Že to bylo letos hodně těžké dokládá vítězný čas Vabrouška - 4:10:29.