Vzpomínka na Luboše Tesáčka

Luboš Tesáček je mrtev. Když jsem se včera ve Stromovce dozvěděl tuto šokující zprávu nechtěl jsem tomu uvěřit. Luboš zemřel tragicky ve středu večer po srážce s tramvají na přechodu na stanici Hradčanská, kam snad nesoustředěně vstoupil na červenou. Ještě pár hodin předtím jsme se na treninku bavili ještě společně s Adamem Koubou o treninku a o tom co musí běžec absolvovat, aby byl opravdu výborný, takový jako byl Luboš. Ještě teď si vybavuji jeho věty, že když pro běžce je tempo okolo 3:50 na  km  pouze regenerační klus, nebo když dokáže běžet 2 x za sebou 10 km kolem 29 min je to teprve pan běžec - jako byl Luboš. Opravdu hodně jsem se od něj naučil, byl to vyjímečný běžec s velkýn talentem, který dokázal na sobě tvrdě pracovat a který dosáhl velkých výkonů zejména na tratích od 3 km až po maraton a to zdaleka ještě nedosáhl na strop svých možností protože jen minimálně mohl závodit za hranicemi na velkých závodech v kvalitní konkurenci. Za vše hovoří jeho osobáky 7:48,2-13:25,62-28:09,4-2:14:08 a titul halového mistra Evropy na 3 km. Není snad člena Kerteamu, který by Luboše neznal, většina si ho pamatuje z haly, někteří dokonce i ze společného běhání. Všem nám bude moc chybět a nikdy na něj nezapomeneme.

Vložil/a Kervitcer Jan st., Pá, 01.07.2011 - 07:40