xterra Hawaii world champion chip

Dneska jsem běžel na Havaji Xterra mistrovství světa v terénním půlmaratonu. Běželo se mi překvapivě dobře. Bylo teda dost velké vedro, které bylo hlavně v druhé polovině závodu dost nepříjemné. Jinak byl i dost nepříjemný seběh po tom co se vyběhlo na nejvyšší bod trati. Zbytek trati se mi běžel dobře. Ze začátku jsme běželi ve skupině cca 4 běžců, ale tato skupina se velmi brzy rozdělila a já jsem pak běžel sám. První dva běžci na mě běželi moc rychle, a tak jsem radši zvolnil. První dva se mi podařilo doběhnout při seběhu v terénní části trati. Tento úsek dlouhý asi 2km se běžel 2x a byl v něm poměrně náročný terén.
Jinak se běželo převážně po zpevněných cestách nebo i po asfaltu. V terénu člověk musel překonat i několik brodů. Teda s tím jsem problém neměl, bylo to spíš pro mě příjemné osvěžení. Taky bylo na trati hodně občerstvovaček, takže nebyl problém se napít. Na jedné(možná i dvou) byly k dispozici i energetické gely. Toho jsem využil a dost se hodil a asi mi i pomohl. :-)
V závěrečném úseku po "single trail" jsem doběhl i běžce, který byl nakonec 3. V průběhu trati jsem si myslel, že ho už nedoběhnu. Skončil jsem tedy nakonec na 2. místě. Cool To mě překvapilo. Na vítěze Maxe Kinga, jsem stejně neměl. Tak to bylo nejlepší možné umístění. Max King vyhrál MS v Albánii.
Jinak brzo napíše o závodě článek Tomáš Nohej na server behy.cz Smile Tomáš, který s námi taky už trénuje, běžel dobře. Byl 46. celkově a 8. v kategorii.

St, 07.12.2011 - 07:45

Všem děkuju za gratulace. Až se vrátím domů, tak bych chtěl ještě zveřejnit nějaké fotky. A nafotil jsem jich tady hodně :-) Vracíme se domů přes Soul, kde budeme mít jednodení zastávku. Tak ještě budu fotit i cestou domů...
Taky sem pak dám záznam z garminu.

Zuz Says:
Po, 05.12.2011 - 14:59

Gratulace!

Tak to je narez. To jsi mel super zazitek a skvele umisteni, takze gratuluji!

Franta Schoval Says:
Po, 05.12.2011 - 13:01

Smekám!!! Gratulace...

Kervitcer Jan st. Says:
Po, 05.12.2011 - 07:28

Petrovi moc blahopřeji

ke skvělému zakončení sezóny, je to určitě nejlepší výsledek našeho běžce v tomto roce