Drenthe maratón - 1. a.2.místo pro Kerteam

Posláno v: | »

Netradičně v pondělí 28.5. se běžel v Holandsku již 29.ročník tradičního Drenthe maratonu a půlmaratonu. Jako každoročně i letos zde na pozvání pořadatelů startovala trojice běžců z Česka, Rosťa Kolich  dvě ženy z Kerteamu Lenka Šibravová a Jindřiška Martínková.
Podmínky byly velmi náročné, startovalo se v pravé poledne za jasného počasí a teploty něco přes 30 st ve stínu a dokonce nefoukal ani známý Holandský vítr. Dosažené časy taky tomu odpovídaly, vítězná trojice Keňanů zde běžela časy mezi 2:33 a 2:35, kvalitnější byl půlmaraton, kde Keňští vítězové běželi časy pod 1:04 v mužích a pod 1:15 v ženách.
Lenka Šibravová v maratonu žen s velkým náskokem vyhrála v čase 3:09:22 a Jindřiška Martínková doběhla v půlmaratonu 2. za 1:28:02 s velkým náskokem na 3. v cíli. Svoji kategorii v maratonu suveréně vyhrál i Rosťa Kolich, takže spokojenost z pěkného zájezdu i vyhraných premií a krásných květin ze stupňů vítězů byla velká.

Vložil/a Kervitcer Jan st., Út, 29.05.2012 - 19:29