Členské příspěvky - oprávnění ke vstupu do objektu Olympu

Posláno v: | »

Ahoj Kerteamáci. Minulý týden proběhla výborová schůze AO PSK Olymp Praha.  Bylo vyhodnoceno placení členských příspěvků členů Olympu i těch kteří v jeho prostorách trénují. Zaplaceno mělo být do konce března. Ti co zaplatí do konce dubna dostanou žlutou kartičku, která je bude opravňovat ke vstupu do objektu.
 
Částka je závislá na tom, jestli za družstvo Olympu závodíte či nikoliv.
Členové závodící za oddíl 2500
trenéři 500
ostatní  3500
 

Vložil/a Mirek, St, 09.04.2014 - 22:17
Spanker Says:
Ne, 27.04.2014 - 09:20

Jednorázový vstup

Před pár léty  byla možnost pro veřejnost chodit si zatrénovat na Kotlářku za jednorázový poplatek asi 50 Kč na hodinu. Nevím jestli to ještě někde takto funguje, ale o to nejde, jenom jde o to, že možnosti jsou, jenom je potřebná ochota pro příležitostné běžce něco udělat.  

bryndak Says:
Čt, 10.04.2014 - 10:06

Příspěvky

Zdrar Mirku, jak už jsem psal Tomášovi Linhartovi, neuvažuji že budu nadále členem oddílu. Trochu mě tedy zaráží, že jsem se v seznamu našel. Na tréninky chodím málo a výše příspěvku mi s ohledem na to, jak málo využívám sportoviště a šatnu přijde zbytečná. S Kerteamem se rád občas proběhnu venku ve Stromovce. A jak se tak divám na ten seznam, možná tam bude i více občasníků.
Každopádně Tomášovi jsem v minulosti psal, že výběr příspěvků je záležitostí oddílu a ne Kerteamu a tedy podobné příspěvky zde nejsou rozhodně na místě, bez ohledu na to, že zveřejňovat seznam těch co nemají zaplaceno je nepřípustné! Proto jsem se rozhodl jej nahradit informací o výši příspěvků.

Mirek Says:
St, 16.04.2014 - 19:13

Ahoj všichni, Petře Bryndo

Ahoj všichni, Petře Bryndo zvlášť.
Seznam těch, kteří z Kerteamu zatím nezaplatili nebyla žádná černá listina, jen pro mě bylo nejjednodušší touto formou upozornit ty, kteří by měli zaplatit, aby neměli od 1. května se vstupem do areálu Sportovního centra MV problémy. Těm, kterých se to dotklo se omlouvám.

Petře B. nevím kdo tě pasoval do role ombudsmana atletů Kerteamu, kterým je podle tebe ubližováno. Zdá se, že ses pasoval sám. Samozvanci vždy myslí hlavně na sebe. Nerozumím moc tvému psaní tady. Razance tvého vyjadřování by svědčila o tom, že jsi ten nejinformovanější a víš všechno nejlíp. Věcná argumentace spíš vypovídá o tom, že jsi mimo mísu a dost dobře nevíš o co jde.
Pokud máš ambice pro oddíl atletiky Olympu Praha konat jen dobro a já ti stojím v cestě, rád se s tebou v pátek 18. dubna 2014 v 15:30 sejdu v šatnách naproti atletické hale a můžeme se domluvit abych ti nepřekážel. Přenechám ti i svoji skříňku. Nezapomeň si prosím 50 Kč za klíčky. Kontakt na mě je 736169219.
Na druhou stranu je s podivem, že když víš co se má a nemá, jsi v pátek 11. dubna 2014 klidně přišel trénovat na atletický stadion Sportovního centra MV aniž bys měl zaplacen členský příspěvek na rok 2014, zvláště poté cos tu veřejně prohlásil že na Olympu končíš, což jsi údajně sdělil Tomášovi Linhartovi (proč ne Jindrovi???) a radši budeš chodit na Julisku. V tom případě ti může být jedno jaké mám v AO Olympu postavení, takže ti na to nehodlám odpovídat. Jak to myslíš s Kerteamem vyplývá také z tvého přístupu k Běhu Kerteamu. Mezi těmi, kteří se přihlásili k organizátorům závodu zatím chybíš.
Mrzí mě, že se můj dobrý úmysl zvrhnul v tuto nechutnou polemiku. Nicméně výše napsané jsem považoval za potřebné ti tu sdělit. Dál se k tomu už vyjadřovat nebudu.
Mirek F.

bryndak Says:
Pá, 18.04.2014 - 00:52

Ahoj Mirku, zdá se mi už

Ahoj Mirku, 
zdá se mi už trochu zbytečné na to reagovat, ale několik poznámek si přeci jen neodpustím. 
 
Nepasuji se do role ombudsmana atletů. Jen jsem upravil formu toho sdělení, tak aby odpovídala platným normám, na čež jsem i upozornil v úvodním příspěvku této diskuze. To, že mi osobně přijde škoda, že člověk musí zrušit členství, aby neplatitl příspěvky za něco co nevyužívá, je věc druhá a myslím, že se netýká pouze mě. Některé oddíly situaci řeší např. udržovacím příspěvkem. 
 
Nevím jakou věcnou argumentaci máš na mysli, takže se k tomu mohu težko vyjádřit. Nevím proč jsi nevyužil možnosti, vyvést mě z omylů a neznalostí, když jsem tě k tomu na tréninku vyzýval. Razantně ale přímo se vyjadřuji často, to není nic nového :-). 
 
Ambice konat pro oddíl atletiky jsem nikdy neměl, takže děkuji za nabídku, ale o tvojí skříňku nejevým pramalý zájem, ale poptám se ti, zda by se našel zájemce. ;-)
 
V pátek jsem si byl na Olympu pro věci a při té příležitosti jsem se  proběhl  s ostatními. Tomášovi jsem to psal, protože mě kdysy tuším žádál abych tu informaci o příspěvcích předal na tréninku. 
 
Pokud bys více komunikoval s lidmi přímo, možna by ti Káša či JIndrák, řekli že jsem s nimi domluvený na pomoci při závodech Kerteamu již dávno, ostatně jako již tradičně. 
PB

Dalibor Says:
Pá, 11.04.2014 - 16:09

Také se Mirka zastanu. Já

Také se Mirka zastanu. Já osobně jsem byl rád, že tu je seznam dlužníků, protože jsem si nebyl jist, zda jsem platil či ne (a potěšilo mě, když jsem sebe ani Míšu v seznamu nenašel). A mnoho lidí, kteří zde své jméno našli, to mohlo popostrčit k tomu, aby přestali dělat mrtvé brouky a svou situaci vyřešili (buď zaplacením, nebo occhodem jako ty). Tvoje osočení Mirka, že se nemá do těchto věcí plést, bylo navíc dost hrubiánské.
Také chápu jednání oddílu - zjevně nemá moc možností, jak kontaktovat některé své členy, neboť např. telefonní či emailový kontakt po svých členech (asi) nevyžaduje a leckdo z nás na stadioně od února nebyl. Oddíl několikrát vyzval nejmenovitě; to, že nyní vyzývá jmenovitě, má pomoct lidem uvědomit si, že do té skupiny patří a že jsou povinni něco pro své trénování na Olymp udělat. Jak je psáno níže, jak moc by někdo z nás jásal, kdyby ho v půlce úseků někdo začal vykazovat ven? Nadával by na oddíl, že mu to neřekl dřív či že ho dokonce vyloučil pro nezaplacení (jak navrhuje Adam).

bryndak Says:
Pá, 11.04.2014 - 18:08

Pokud sis Dalibore nebyl jistý, mohl ses podívat na rub svého členského průkazu ( tak jak to ostatně může udělat každý) a najít či nenajít tam nalepenou známku označující zaplacení příspěvků. Většina členů Kerteamu je snad natolik rozumná, že uvodní informace o výši a datu zaplacení jim může stačit. Znovu odmítám nějaké seznamy dlužníků na tomto webu, za který z části odpovídám. 
Mé, pro někoho útlocitného možná hrubé, vyjádření se týkalo Mirkova komentáře: ,, dokonce jsem navrhl na trenérské radě tě vyškrtnout,"     a vyjadřovalo mé rozčarování nad touto skutečností. Věřím, že Mirkovi období částého schůzovaní a výborů chybí, ale příliš nechápu jak se tam jakožto netrenér a snad i nefukcionář mohl s takovými návrhy naprdelkovat a tasit. Pokud snad můj méně vybíravý (ačkoliv pečlivě vybraný)  text dělá někomu vrásku na čele, omlouvám se.  

klinkii Says:
Pá, 11.04.2014 - 10:59

...

Trošku se do toho také vložím jako jeden z těch, který by měl výběr příspěvků honit. Samozřejmě chodit na tréninky a jejich četnost je věc každého sportujícího a pokud chce využívat areál měl by zaplatit dle stanovených pravidel.
V případě, že už někdo nechce být členem oddílu atletiky PSK Olymp Praha je nutné zaslat písemné oznámení (dle stanov) na adresu oddílu, případně se osobně domluvit s hospodářem oddílu J. Linhartem.
A k výběru příspěvků, ano zajišťuje oddíl a např. když nemáš zaplaceno nedostaneš se do areálu, protože nemáš nárok na využívání služeb. To je jedna z možností, další je, že se informace o platbě příspěvků dostane někomu z jakékoliv tréninkové skupiny a on ji pošle dál jako např. jako zprávu na webových stránkách své tréninkové skupiny. A pokud někdo zveřejní nějaký seznam, tak s tím oddíl nemá nic společného.
Pro dobrotu na žebrotu. Mirek v dobré víře informoval trénující v Kerteamu, aby nezapomněli zaplatit příspěvky. Teď si vem, že by přišli kluci po 1.květnu na trénink a najednou by se nedostali na hřiště, protože nemají zaplaceno, v horším případě byli z areálu v průběhu tréninku vykázáni.
Nezapomínej, že hlavní příjem oddílu je z členských příspěvků (2/3 rozpočtu) a jsou hrazeny následující položky:
- pronájem prostor, které využívá oddíl,
- trenéři,
- nákup vybavení,
- poplatky za přihlášky ligová a mládežnická družstva,
- bodné,
- stravné,
- cestovné,
- pořádání kol družstev,
- doprava na závody,
- přestupy a hostování,
- odměny na medaile z MČR,
- a další.
Petře a nezapomínej, že ve výboru to všichni dělají ZADARMO. Jsme rádi, že alespoň pro trenéry se najdou nějaké finanční prostředky. Fakt to neni p.del zajišťovat chod ve svém volném čase a nebejt táty a Míry Záhořáka, bylo by to ještě složitější.
Btw: Mirek je jedním, který by se mohl stát vnejbližší době trenérem oddílu.
 
 

bryndak Says:
Pá, 11.04.2014 - 11:35

Mám pocit, že tu někodo o

Mám pocit, že tu někodo o koze a druhý o voze. Předně předpokládám, že každý ví zda zaplatil  či ne. Takže info o termínu a výši příspěvku stačí. Nesouhlasím s vkládáním seznamu lidí, kteří např. na stránky Kerteamu ani nechodí. To by si měl oddíl řešit přímo s nimi, toť vše.  
Druhá věc je řešení výběru příspěvku u členů co chodí malo či vůbec, mezi které spadám. Zda nelze vymyslet nějaké řešení ve formě udržovacích poplatků třeba jako mají orienťáci. Chápu, ale ž z takových lidí oddíl nic nemá. Je to ale i forma nějaké sounáležitosti s bývalými závodníky. Je logické, že kdo nezaplatí, nemůže služby využívat. Osobně se mi nechce se platit dvojí členství (ještě s Duklou) jako doposud, protože to celkem leze do peněz. Je pak pro mě jednodušší zplatatit jen na Dukle, kde můžu občas do bazénu a s Kerteamem si klusat venku ve Stromajdě i na okruzích a kopcích a dráhu na Olympu nechat být, páč ambice závodní dráhové jsou již minulostí.
 
 

akoubik Says:
Pá, 11.04.2014 - 14:15

Co to zde pořád omíláte

"V případě, že už někdo nechce být členem oddílu atletiky PSK Olymp Praha je nutné zaslat písemné oznámení (dle stanov) na adresu oddílu, případně se osobně domluvit s hospodářem oddílu J. Linhartem."
Co to tady Tomáši pořád omíláte, já myslím že Vaše možnosti jsou jasné zřejmé, viz možnost zániku členství odstavec b):
---
Zánik členství:
a) vystoupením člena z Klubu na základě jeho písemného prohlášení;
b) vyškrtnutím člena z Klubu pro neplacení ročního klubového nebo oddílového příspěvku v řádných, ani v náhradních termínech (Klubem  provinilci  stanovených  po předchozím písemném upozornění);
c) ...
d) úmrtím člena nebo jeho prohlášením za mrtvého
--- 
 
Pokud nikoho vyhodit nechcete tak tu s tím neotravujte, pokud chcete, tak je vyškrtněte. Toť můj názor. 
Myslím si, že stačí na příspěvky upozornit jednou, ale to co tady (ale nejen tady, ale i při osobním kontaktu) předvádíte je už přespříliš!! Občas už mám chuť na nějakého člena PSK Olymp uplatnit možnost zániku členství dle odstavce d).
 

Mirek Says:
Čt, 10.04.2014 - 20:52

Brynďáku, předpokládal jsem,

Brynďáku, předpokládal jsem, že už nechceš na Olymp chodit, protože tě vidím tak jednou za půl roku, dokonce jsem navrhl na trenérské radě tě vyškrtnout, ale pak jsem tě sem napsal, nebyl jsem si jist. Takže už s tebu nebudeme počítat, nelam si tim hlavu.
To že jsi ostatní vymazal, je slušná mevědí služba. Mě to nevadí. Ale možná, že někteří z nich se budou 1. května divit. Možná budou "rádi" že je na to nikdo neupozornil. Třeba ti i poděkují. Měj se fajn. Mirek

bryndak Says:
Pá, 11.04.2014 - 08:15

Mirku, ty jsi na Olympu trenér? Nebo co se do toho vůbec plancáš? 

Sdílet....

share