Dvě stříbra na M ČR v maratonu

Nedělní 15.ročník PIM nám v rámci M ČR přinesl dvě druhá místa, je to letos již 4.a 5. medaile z M ČR.
Závodu vůbec nepřálo počasí, už na startu v 9.00 bylo velké vedro okolo 22 st a úplně jasno, po 45 min se sice zatáhlo a mírně ochladilo, ale začal foukat nepříjemný vítr.
V mužské kategorii vybojoval stříbro Petr Pechek, který sice poprvé porazil Roberta Štefka ale nestačil v závěru na Serbessu. Petrovi teplo příliš nesvědčí, navíc většinu závodu ve skupince táhnul a zpomalení mezi 30-40 km umožnilo potom Serbesovi na 40 km na občerstvovačce nastoupit což Petra zlomilo, naštěstí to ještě na 2.místo zvládnul.
Úplně jinak běžela svůj první maraton Lenka Šibravová, která dodržela do puntíku pokyny o volném začátku a neustále zrychlovaným tempem si maraton opravdu užila a 100 m před cílem vybojovala ve velkém finiši stříbro.
Z dalších výborně běžel Honza Prokop, který na trati Lence hodně pomohl mezi 25-30 km, nezbyly mu ale bohužel už síly na posledních 10 km a na pokoření hranice 3 hod. Stupňovaným tempem to běžel ve svém prvním maratonu i Honza Kaše, po 25 km ale také postupně zpomaloval, přesto z toho byl nakonec docela dobrý výkon. Nejméně závod sednul Honzovi Kervitcerovi ml. kterému se dobře neběželo již od začátku a síly ho opustily přesně ba 26 km u Anděla, až do cíle se potom už jen trápil. Petr Jindra výborně splnil svoji úlohu vodiče Lence, bohužel ho trápil natažený sval a musel odstoutpit těsně před 10.km.
Ve firemních štafetách běželi dobře Adam Kouba - 1.úsek 10 km za 33:20 (zde předával jasně jako 1.) , Olga Firsová - 1.úsek za 37:50 a hlavně hodně pomohla Lence mezi 32-41 km. Nevím ještě časy Pavla Zlatníka na 3.úseku a Petra Losmana na 4. úseku 12,5 km - ten ale běžel výborně v tempu okolo 3:10/km.
Na závěr ještě statistika :
19, Pechek - 2:27:53 - po 10 km : 34:26-34:41-34:48-35:41+8:17 a 1/2 m. - 1:12:57
95, Šibravová - 2:56:24 - po 10 km : 42:36-42:26-42:08-40:38+8:36 a 1/2 m. 1:29:40
142, Prokop - 3:01:14 - po 10 km : 42:47-42:00-42:22-44:16+9:39 a 1/2 m. 1:29:28
190, Kaše - 3:07:17 - po 10 km : 43:16-42:47-43:23-47:01+10:50 a 1/2 m. 1:30:42
233, Kervitcer ml. - 3:11:28 - po 10 km : 42:37-42:24-44:13-51:24+10:51 a 1/2 m. 1:29:40

Vložil/a Kervitcer Jan st., Po, 11.05.2009 - 09:45
peca Says:
Po, 11.05.2009 - 19:24

A gratuluju ostaním a hlavně Lence ke skvělému 2. místu.

peca Says:
Po, 11.05.2009 - 19:22

Moje dojmy

Jenom doplním pěkný článek od trenéra o moje dojmy ze závodu:
Původní plán byl to rozběhnout s Robertem Štefkem, ale hned po startu zůstal za námi.. Já jsem si víceméně od začátku běžel svoje tempo. Nevím přesně mezičasy, teda kromě těch co tady uved trenér Smile. Snažil jsem se běžet, tak aby se mě běželo dobře a bylo to v pohodě. To se mě skoro až do 30. km dařilo. Taky jsem to dost táhnul, když jsem se zkoušel za "Mirečka" schovat, tak se mě zdálo, že jsme zpomalili a pak jsem se zase brzo dostal na jeho úroveň. Kousek před 30. km mě trochu nastoupil a utek mi tak o 10m, ale poměrně brzo jsem ho dotáhl. Tam jsme taky utekli dvoum cizincům, co běželi s náma velký kus trati běželi. Připojili de k nám zhruba pod Nuselákem. Pak měl závod zase podobný průběh jako předtím. Serbessa zkoušel parkrát nastoupit, ale neutekl mi. Pak na 40.km na občerstvovačce jsem trochu občerstvoval, a taky jsem proběhl sprchou. Právě tam získal rozhudující náskok. A já jsem jeho nástup už bohužel nezachytil. Možná na mě v tu dobu přišla i nějaká menší krize. Ke konci jsem byl rád že jsem to doběh... Smile a taky že mě Štefko nedohonil.
Kdybych to měl porovnat se závodem ve Frankfurtu, tak tohle byl pro mě těžší závod i když to byl o dost horší čas. Ve Frankfurtu byly lepší podmínky co se týká počasí i trochu lepší trať a taky mě to tam víc sedlo. Jinak jsem ale s druhým místem na MČR maximálně spokojenej Cool. Menším problémem bylo že mě pravá bota tlačila na nárt a taky jsem si udělal menší puchjře. Asi jsem si pravou botu moc utáh. Ale na to se nechci vymlouvat.