Běh vítězství v Lánech

V pátek na státní svátek jsme se tradičně zúčastnili již 37.ročníku běhu vítězství v zámeckém parku v Lánech. V ideálním počasí to byly jako vždy nádherné závody opět za účasti prezidenta Klause, který tentokrát přišel jen podebatovat s běžci při závěrečném vyhlašování výsledků a shlédnout lidový běh, který si prý příští rok také zaběhne.
Účast běžců byla sice veliká, ale úroveň slabší, také proto jsme byli velmi úspěšní, celkem 2 x 1.místo (Daněk v juniorech a Poborská v ženách), 2 x 2.místo (Brynda v kat. do 29 let a Bolehovský v kat. 30-39 let) a 1x 3.místo (Kervitcer ml. v kat. 30-39 let) . Všichni dostali pěkné ceny a květiny. Bez podia tak zůstal jediný Jirka Procházka. Téměř všichni včetně mě, manželky, Žanety, Ivy B včetně dětí a dětí Poborských jsme si zaběhli lidový běh na 1200 m.
Hlavní kategorie na 7,5 km byla ostudou pro mladé, suveréně vyhrál 53 lety Edie Stewart před 42 letým Metodem Fikesem, daleko zpět jako 3. teprve doběhl mladík Kamenský, v ženách kralovala Helena Poborská.

Vložil/a Kervitcer Jan st., Po, 11.05.2009 - 16:31