Půlmaratón Breda - Holandsko

Posláno v: | »

V neděli 5.10. se běžel i další tradiční půlmaratón v Holandsku.
Letos se ho zúčastnila s Bohdanem Müllerem Olga Firsová a Lenka Šibravová společně s Petrou Kamínkovou.
Závodům letos vůbec nepřálo počasí, pršelo a foukal silný studený vítr. Účast byla ale opravdu vynikající, u nás se o tom může jen zdát. V mužích vyhrál Biwott z Keni za 1:02:02, ještě 8.závodník měl čas 1:04:17, 14. měl 1.06:47 a pod 1:10 běželo 21 závodníků. Startovali zde 4 Keňané, 2 Marakonci, 1 běžec z Malawi a jinak jen Evropaně převážně  z Holandska,Belgie,Německa  a Dánska.
V ženách vyhrála Omwanzi z Keni za 1:13:28, Kamínková byla 5. za 1:16:10, prvních 10 závodnic to mělo pod 1:20. Olga Firsová byla 12. za 1:20:51 a Lenka Šibravová 15. za 1:22:49.
Olga to tentokrát běžela velmi roumně schovaná až do 15 km za jednoho muže - mezičasy 38:00-57:20-1:16:30 a závěr 1200 m za 4:21 . Neměla tedy vůbec žádnou krizi, jen poslední 4 km kdy už běžela úplně sama to v silném větru už lépe nešlo.
Olgu teď čeká 14 denní dovolená v Thajsku, kde toho chce i hodně naběhat, jsem tedy zvědav jak jí to bude běhat po návratu.
 Lenku ještě čeká 26.10. další závod na 27 km ve Wolfgangsee - běh okolo jezera, myslím, že je na něj dobře připravena, bude to zatím její nejdelší závod.

Vložil/a Kervitcer Jan st., Út, 07.10.2008 - 14:43