Pechek stříbrný na M ČR

Posláno v: | »

Událostí víkendu 13.-14.8. byl běh z Janských lázní na  Černou horu, který byl opět mistrovstvím ČR v běhu do vrchu. Z Kerteamu startovalo 6 běžců a běžkyň a Petr Pechek zde získal letos již třetí medaili z M ČR, tentokrát stříbrnou, když nestačil jen na výborně připraveného Vítka Pavlištu. Ostatním našim borcům se již tolik nedařilo, Martin Frei dokonce prohrál ve finiši i s Milošem Smrčkou a Honza Mrázek i s vítězným 18ti letým juniorem Martinem Vojákem. V sobotu se dále konal extraligový mítink v Pardubicích za účasti našich tří borců.
Hlavní událostí neděle byl velmi dobře dotovaný 30.ročník Žebrácké 25, kde byla mimořádná zahraniční konkurence v mužské kategorii (nejlepší "Čech" Serbessa byl až 7.) a v ženách zase běžely dvě naše nejlepší vytrvalkyně Kamínková a Churáňová. Z Kerteamu zde běžel Honza Boček - 16. (výkon ale o 5 min slabší než vloni)  a Lenka Šibravová, která byla 4. a v hlavní kategorii 3. (dotace byla ještě 2500,- Kč) i když běžela o 6 min pomaleji než vloni.

Přehled výkonů :
13.8.Pardubice - dráha :
800 m :  5, Kouba - 1:55,78 - m. asi 59,0 (1. Belada 1:54,50) - 13 startujících v běhu
5 km : 16, Slovák - 16:20,01 - m.3:06-6:18-9:35
           3, Stevens - 17:51,21 - m.3:34-7:06-10:44