Havaj

Posláno v: | »

Do tohohle článku budu postupně psát moje postřehy z Havaje, kde se budu v neděli zúčastňovat terénního půlmaratonu. Bude to asi dost náročný, hlavně ten závod bude v asi dost náročném terénu. byli jsme se včera projít po okolí. A stezka po které jsme šli místama nebyla moc vhodná pro běh :-) Jinak jsem zatím tady běhal jenom po rovině v okolí domečku, kde bydlíme.

Bydlíme v pěkném domečku přímo u pláže. Je to tedy mezi silnicí a pláží. Dneska jsem si taky vyzkoušel koupání v moři a bylo to příjemný. Chtěli jsme se dneska podívat i na závodní tratě, ale ty jsou zatím zavřené a budou je otevírat až těsně před závodem. Pak jsme se byli ještě podívat na sunset bach, kde se měl konat závod světového poháru surfařů. Ale ten se nekonal. Prý byli pro ně moc malý vlny. Teda mě to zase tak nepřipadalo :-)

Jinak jsem se ještě úplně nesrovnal s časovým posunem. Ale už se to pomalu lepí. Tak snad to v době závodu už bude v pohodě.

Ubytování máme dobrý. Je to odsud necelých 15km na start závodu. Dneska jsem běžel odtamtud převážně po silnici sem.

Dneska už půjdu spát. :-) Časem sem budu ještě doplňovat další postřehy a pak asi až dorazím domů, tak bych dal na internet i nějaké fotky

 

Doplněno 3.12.2011

Dost toho už napsal Tomáš Nohejl v článcích na serveru www.behy.cz. Včera jsem měli spíše odpočinkový den. Já jsem se byl jenom projít po okolí a pak jsem se kromě koupání i pokoušel dostat do kokosového ořechu. Nebylo to snadný, ale nakonec se to podařilo. Měl bych z toho mít i nějaký fotky, tak je pak časem uveřejním.

Den předtím jsme se byli podívat v Honolulu v Perl Harboru a na slavné pláži Waikiki. Tam to bylo pěkný, ale myslím, že jiné pláže jsou možná hezčí než tahle. Pak jsme cestou zpátky objeli skoro celý ostrov dokola. Byli jsme se podívat na anasový "Dole plantasion". Mají z toho pořádnou turistickou atrakci, včetně vláčku pro turisty. Ale na ten jsme nešli. A taky jsme cestou zahlédli na pláži setkání surfařů, tak jsme se tam taky na chvíli zastavili.

Dneska jsme se dopoledne byli rozcvičit před zítřejším závodem. I když nesvítilo slunce, tak bylo poměrně dusno a teplo. Hodně jsem se při běhu zpotil... :-) Neběhá se mi v tom moc dobře. Ještě jsem si na to moc nezvyk. Tak jsem zvědavej jak se mi v tom zítra poběží. Odpoledne si pojedeme vyzvednout čísla do Honolulu. A zítra máme start už v 9:00 ráno. Budeme muset tedy brzo vstávat, ale to vzhledem k časovému posunu asi nebude problém. Jsem večer docela brzo unavenej a ráno se docela brzo budím.

Vložil/a peca, Čt, 01.12.2011 - 08:04
peca Says:
Ne, 04.12.2011 - 01:03

Doplnil jsem článek o pár dalších postřehů z dneška a předcházejících dnů

Kervitcer Jan st. Says:
So, 03.12.2011 - 22:06

Petrovy fotky z Havaje

Kervitcer Jan st. Says:
Čt, 01.12.2011 - 21:24

Havajský deník

od Tomáše Nohejla je také denně na www.behy.cz

Sdílet....

share