Pechek vítězí ve Vídni za 1:06:31

Posláno v: | »

Petr Pechek vyhrál Vídeňský Hervis půlmaraton v osobáku 1:06:31. Plně tak využil jak svoji dobrou formu, kterou získal na soustředění v Loučné tak i vynikajících podmínek ve Vídni. Trať byla pouze po rovině, vše po asfaltu (kromě 100 m parkové cesty) okolo starého Dunaje s velmi dlouhými rovinkami s přeběhem 2 mostů (bez převýšení). Startovalo se v 10.00 kdy bylo okolo 14 st, v cíli potom okolo 16 st a téměř bezvětří. Navíc u vody byl velmi svěží vzduch s dostatkem ozónu - závod se běžel v oblíbené Vídeňské rekreační zóně. Jediným minusem bylo, že ve více jak dvou třetinách závodu  Petr musel předbíhat velké spousty běžců - běžely se 3 okruhy a navíc v 9.45 startoval fun run na 1 okruh. Například v posledním km závodu musel Petr předběhnout okolo 150 běžců.
Petr běžel tak jak má natrenováno, tedy stupňovaně, jednotlivé okruhy 22:45-22:26-21:10, moje neoficiální mezičasy na trati na 6., 13. a 20 km byly 19:12-41:10-1:03:15, posledních 1097 m tedy Petr běžel za 3:16 !.
V lidovém běhu velmi dobře běžela i Iva Tržilová, která zvládla 7 km těsně pod 30 min.

Vložil/a Kervitcer Jan st., Ne, 18.03.2012 - 19:46
peca Says:
Ne, 18.03.2012 - 21:41

Díky za gratulaci.
Tak jsem zjistil, že jsem malinko zaspal na startu. Oficiální čas je 1:06:33. Ale i tak jsem maximálně spokojenej. Nečekal jsem to.
Ivuška teď zrovna píše článek na behej.com

Dalibor Says:
Po, 19.03.2012 - 11:58

Dobrý výkon, Peco. Když si uvědomím, jak moc jsi musel ten poslední okruh předbíhat, tak to je hodně slušné zrychlení. Doufám, že tě uvisím, až poběžíme Kralupy:-). A propos, hodil by se ti příští čtvrtek dopoledne?