Světový pohár v běhu do vrchu do 17 let

Posláno v: | »

Naš devítičlenný tým  již dorazil do krásného prostředí italského městečka Arco di Trentino a od zítřejšího závodu nás dělí jen zahajovací ceremoniál. Trat je velmi náročná (strmý výběh na hrad cca 2km včetně výšlapu schodů, strmé seběhy atd..). Mě, Vojtu Obhlídala a Vojtu Vondru čeká trat dlouhá 4,8km, holky beží 3,6km, tak nám všem držte palce, ať vůbec doběhneme.....
Kdyby někdo neměl zítra co dělat, tak je závod možno sledovat na oficiálních stránkách online.
Dorostenky vybíhají v 10:30 a dorostenci 11:15.
oficiální stránky:  www.castlemountainrunning.com/it/

Vložil/a Viktor Sinagl, So, 28.06.2014 - 17:36
Kervitcer Jan st. Says:
So, 05.07.2014 - 23:02

Článek o závodě

vedoucího výpravy s názory účastníků najdete na webu Běhy do vrchu - viz odkazy vpravo dole

Viktor Sinagl Says:
St, 02.07.2014 - 15:33

Jak se beželo

Na začátku jsem se probojoval do první 10 desítky a v prvním výběhu jsem mohl být na 11. až 13. místě, nicméně v průběhu kopce začli docházet síli a spoustu závodníku mě předběhlo. Pomohl mi Vojta Obhlídal, kterého jsem se chytnul a na konci první kopce ještě předběhl. Vojtovi se nepovedli hlavně seběhy, pamatuji si že z prvního seběhu byl cca 5- 10m za mnou, ale když jsem se otáčel pod kopcem, již jsem ho neviděl. Na druhou stranu ani mě seběh nijak zvlášt dobře nevyšel. Po seběhu jsem se cítil odpočatě, ale v náběhu do dalšího kopce jsem pozanl, že to byl jen omyl. Svaly jsem měl již utavené a střídal sjem klus s chůzí. Na konci druhého výběhu jsem udělal chybu, která mě připravila o umístění v první dvacítce, a to že jsem se na konci kopce nedokázal přinutit k běhu a nechal jsem si utéct zhruba 5 členou skupinku závodníku (po druhém výběhu byla trať už jen z kopce nebo po rovince). Z posledního seběhu se mi nepodařilo vybrat zatáčku a vyletěl jsem na zeď, žádné zranění jsem si naštěstí nepřivodil, ale zpomalení mě stálo propad na 26. pozici. Zbytek závodu jsem už doběhl v pohodě, za mnou byla velká mezera a přední závodníky jsem již nemohl doběhnout. V závěru se na mě dotáhl nejlepší slovák, ale s náskokem cca 20m do cílové rovinky jsem 26. pozici uhájil.
 

Dalibor Says:
Út, 01.07.2014 - 12:27

Výsledky na výše uvedených stránkách

Tak jsem konečně našel výsledky, Viktor byl na 26. místě nejlepší z českého družstva. Spolu s 32. místem Vojty Obhlídala a 36. místem Vojty Vondry to stačilo jen na 11. pozici v týmech. Jsem zvědav na průběh závodu, před seběhem byli kluci myslím na lepších pozicích.
V dívkách byla kupodivu nepatrně větší konkurence (49 vs. 47 startujících), 9., 14. (Carmen Beshirová) a 22. místo v součtu stačilo na pátou pozici. O vítězství v družstvech se Rusky připravily špatným rozmístěním závodnic do A a B týmu.

Kervitcer Jan st. Says:
St, 02.07.2014 - 14:22

Viktor Šinágl 26.

v čase 24:21 - za vitězem doběhl o 2:52 . O vysoké náročnosti svědčí Viktorovo průměrné tempo na 4810 m dlouhé trati - 5:03/km. Viktor přepálil začátek a potom se celý závod již jen trápil, ve druhém kopci střídal na pokraji vyčerpání běh s chůzí (stejně jako většina běžců okolo něj) a v následném seběhu na kluzké trati po dešti byl několikrát blízko pádu. V závěru alespoň předběhl nejlepšího Slováka.
Bylo vidět, že mu chyběl trénink v těžších kopcích a zkušenosti z podobného závodu.
Snad to bude 12.7. v Gapu na ME již o něco lepší, tam ho čeká v podobném terénu 8 km, bude nutné ještě něco málo natrénovat a hlavně si lépe rozvrhnout síly.

Dalibor Says:
Čt, 03.07.2014 - 09:35

Nejlepší Slovák

Myslím, že předběhnutí nejlepšího Slováka si nacvičil minulou středu na okruzích, ale příště se už tak lehce nedám.

Sdílet....

share