Běh na Děvín

Dneska jsem se mamkou, taťkou, velkou Janičkou a Ivuškou zúčastníl v Perné běhu na Děvín. Byl to tradiční běh do vrchu který se koná v pěkné přírodě na Pálavě. Délka závodu je 9km a převýšení přes 600m. Letos se startovalo vzhledem k loňským vedrům již v 11 hodin. To taky pomohlo tomu, že závod to byl snesitelnější než loni, kdy byli téměř pekelné podmínky Smile
Letos jsem v prvním poměrně náročném stoupání běžel s Pavlem Hrdinou a Michlem Horáčkem a možná ještě s dalšími běžci. Pak jsem asi po kilometru, kdy je trať spíš rovinatější utekl a poté mě již nedohnali. Po úvodním 1,5km následuje honě prudké stoupání na Tabulovou horu a pak je trať spíš rovinatá a jsou zde i seběhy. Velmi těžké stoupání je až v posledním kilometru a půl, kdy se vybíhá na Děvín. Před tímto stoupáním, jsem měl již poměrně velký náskok, takže jsem ho v pohodě udržel do cíle. Cool Vyhrál jsem v čase 41:18 před Pavlem Hrdinou (42:28) a Michalem Horáčkem (42:45).
Celkově se mě běželo dobře po rovinách a z kopce. Do kopce to pořád ještě není úplně ono.
Z Kerteamu ještě běželi:
Jana Pechková - 2. celkově 51:46 (1. Pavla Schorná), porazila Blanku Paulů Smile
Ivuška Tržilová - 8. v kategorii 63:29, cítila ještě únavu ze čtvrtečních 3km na dráze na Julisce
Dále mamka byla 2. v kategorii za 61:05 za Blankou Pavlů
a taťka byl 5. v kategorii za 50:57, kdy ho Janička docela dost proháněla a část trati běžela před ním

So, 11.06.2011 - 19:38

Byla to určitě dobrá příprava na příští víkend na Světový pohár v horském maratonu ve Slovinsku.
V Praze dnes závodili Lenka Šibravová a Martin Frei, oba vyhráli hlavní kategorie běhu za uměním v délce 3365 m na Strahově a získali krásné obrazy - originály.
V Českých Budějovicích běžela dnes Jennifer Stevens 5 km za 18:05,56 a Jindřiška Martínková 18:29,14, pro výběr na M ČR v Brně to bohatě stačí.