Maratonské velikonoce v Utrechtu

Pokus Petra Pechka o limit jste všichni určitě pozorně sledovali, vše si můžete přečíst na www.behy.cz a výsdledky najdete na http://www.deweekkrant.nl/marathon-utrecht
Petra tam přijela povzbudit i naše mini výprava já + Milada, Franta Pechek a Ivuška. Jeli jsme obě auta tam společně, bydleli jsme ve stejném hotelu a hlavně jsme Petrovi vytvářeli servis a podporu jak před závodu tak hlavně při závodě téměř po celé trati. Já s Frantou jsme při závodě naklusali dle mého garminu 26 km, včetně pár kilometrů bloudění při návratu do cíle. Doběhli jsme úplně promočeni a zničeni jak po závodě a i když jsme nebyli v oficiální výpravě vzali nás díky Bohdanu Mullerovi pořadatelé na převléknutí a malé občerstvení do VIP prostoru pro závodníky a trenéry.
Nakonec jsme byli všicihni s Petrovým výkonem 2:20:34 spokojeni, v daných podmínkách se lépe běžet nedalo. Získal další velmi cenné zkušenosti i cenné skalpy, 3.místo na tak velkém závodě je navíc i příjemné z hlediska finanční odměny.
Všichni věříme, že v Praze se Petr ještě o limit i o obhajobu mistrovského titulu popere.
Bohužel jsme už nestihli také podpořit Dalibora při jeho půlmaratónské premiéře - startovalo se až ve 14  a my jsme potřebovali být kolem půlnoci v Praze, což nám nakonec vyšlo úplně přesně.
Daliborův čas 1:16:11 určitě není špatný, věřím že se mu tato trať zalíbila a příště zaběhne už pod 1:15.

Vložil/a Kervitcer Jan st., Út, 10.04.2012 - 21:20
peca Says:
Ne, 15.04.2012 - 23:43

maraton

Jak psal trenér, tak v den maratonu nebylo úplně ideální počasí. Tak do 25km jsem měl i docela dobré mezičasy, ale pak jsem bohužel zpomalil. A v závěru mě taky nepřidali kostky a prudký zatáčky. Tak jsem se od 25km víc soustředil na boj umístění než na čas. A taky jsem se snažil trochu ušetřit síly na Prahu, teda doufám, že se mě to aspoň trochu povedlo.
Taky moc děkuju vašem, co byli v Utrechtu, za podporu a za občerstvování během závodu. Hodně mi to pomohlo.

Dalibor Says:
St, 11.04.2012 - 13:20

Trať se mi opravdu zalíbila, hlavně tím, že se pořád něco dělo. Na dráze člověk obvykle doběhne na stejném místě, na jakém vyběhl.
Na startu jsem nepotkal pana Mullera, takže jsem musel běžet s hodinkama a stopl jsem díky tomu i několik mezičasů. Po prvním kilometru za 3:24 jsem trochu zvolnil a na trojce jsem byl za 10:30. Čtvrtý kilometr vedl přes dlouhý most v šíleném protivětru (už jsem v tu chvíli byl sám), takže jsem ho běžel za 3:50 (4km=14:20). Na šestce jsem byl za 21:30 a pak jsem díky občerstvovačce a dvěma běžcům, kteří mě doběhli, překonal i první krizi. Desítka byla za 35:36 a poté jsem pravděpodobně ještě o něco zrychlil. Podle videa v trenérově odkazu jsem byl na 18. km za 1:04:04 čili s průměrem 3:33,5, ale už od 17. km jsem cítil, jak mi tuhnou nohy a kousek za 18. km mi poprvé vystřelila křeč v pravé noze až ke kyčli. Posledních čtyři kilometry mě dotahovala větší skupinka lidí, ale předběhnul mě z nich nakonec jen jediný (útok dalšího jsem odrazil náznakem finiše). Poslední 3,1 km bylo za 12:07, tj. 3:54,5/km, takže rezervy tam jsou a když potrénuju, pod 1:15 by to mělo vyjít.
Prý během závodu pršelo, ale to usuzuju jen z toho, že jsem doběhl úplně promočený. Víc než déšť mi vadily kupodivu kostky v závěrečných kilometrech, i když jsem čekal, že to bude spíš moje výhoda. Ale jak docházely síly, tak už nohy asi nedokázaly tančit v tom správném rytmu.