Jindřiška Martínková má bronz z M ČR v půlmaratónu

Životního úspěchu dosáhla Jindřiška Martínková na mistrovském půlmaratónu v Pardubicích. Zaběhla si při tom osobák 1:23:28. Přálo ji samozřejmě trochu štěstí, na poslední chvíli nenastoupila Radka Churáňová, neběžela ani Kamínková, která v Pardubicích byla (za týden ji čeká maratón v Curychu) , nepřijela ani Metelková a Kllimešová závod brzo vzdala. Na 5. místě doběhla Daniela Havránková, které ve druhé polovině závodu opět začala bolet noha a měla navíc i střevní problémy.
Mezi muži se z vítězství radoval Vítek Pavlišta, který běžel odvážně téměř celý závod sám, poslední 4 km se ale hodně trápil a být závod o 100 m delší, tak by asi nevyhrál. Petr Losman obsadil v čase 1:10:09 pěkné 6.místo, zekména díky dobrému závěru, kdy předstihl trojici Havlíček, Miko a Mahovský. Také on běžel téměř celý závod sám naprosto rovnoměrně, prvních 10 km 33:14 a druhých 10 km 33:16.

Havránková - 1:25:49 - 5,Ž - m.11:31-39:25

Současně s půlmaratónem se běžel i závod na 1 kolo - 7 km, který s převahou vyhrál
Jirka Mareš - 25:38, mezičas 3 km 10:37

Ceklové výsledky veřejného závodu jsou ale poněkud matoucí, chybí v nich totiž účastníci mistrovského závodu, kteří nezaplatili startovné 800 Kč. Vítek Pavlišta tak například přišel o více než 10 tisíc Kč a o slušné peníze přišli i Petr Losman a Jindřiška Martínková.

Vložil/a Kervitcer Jan st., So, 14.04.2012 - 17:50
peca Says:
Ne, 15.04.2012 - 20:54

Gratulace

Gratuluju Jindřišce k parádnímu 3. místu a ostatním k pěkným výkonům...
S tím rozdílným vyhlašováním to je divný. Loni to tam bylo ještě normálně.

HonzaR Says:
Ne, 15.04.2012 - 10:37

Po dlouhé době jsem si také zaběhl nějaký závod a splnil jsem si, co jsem chtěl. Cíl byl běžet na 1:30.
Od startu se mi běželo krásně, všude kolem mraky běžících lidí, tak jsem si řekl: ha, běžim asi pomalu (nemám hodinky - běhám bez). Asi na 3 km jsem zjistil, že holka vedle mě běží tempo 3:55/km, začínám tušit, že jsem to přepálil, ale běží se stále dobře a prvních 7 km probíhám v čase 28:23 (-11 sekund vzhledem k RT). Na 10 km slyším hlásit mezičasy 40:50. Říkám si: na mě super čas, ale po chvíli začínám cítit těšknoucí nohy a bojím se, co se mnou udělá poslední 7 km okruh, do kterého vbíhám s časem 58:01 (zpomalil jsem na 29:47 / 7 km). Nohy jsou stále horší, energii mi naštěstí dodávají skvělí diváci, ikdyž je to od 16 km boj o přežití, lidi okolo mě předbíhají a já si říkám: snad nepříjdou křeče. Nepřišly! Do cíle jsem se dobelhal v čase 1:29:31 (RT 01:29:20), pak už mě čekalo jen cílové pivko (pěkných pár piv) a také nějaké to vínko...